145 zgłoszonych projektów w drugim naborze do Mikrograntów

Zakończył się wyjątkowy ze względu na warunki majowy nabór do Mikrograntów. Mimo pandemii do 15 maja zgłosiliście aż 145 propozycji na inicjatywy w całym mieście. Zwycięskie projekty zostaną wybrane do 8 czerwca.

Od 1 do 15 maja mogliście zgłaszać w jednej z trzech ścieżek Mikrograntów pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

W związku z obecną sytuacją, drugi w tym roku nabór przeprowadzony został w nieco innej, bardziej elastycznej formule. Tradycyjne spotkania informacyjne i konsultacje w różnych częściach miasta przeniosły się do sieci, gdzie przeprowadzone zostały również warsztaty dla osób, które planowały rozpocząć swoją przygodę z Mikrograntami. Wydłużył się także termin realizacji waszych propozycji – wybrane projekty będą mogły odbywać się późnym latem i jesienią.

Mimo trudnych warunków, do 15 maja do północy zgłosiliście łącznie aż 145 projektów!

  • 89 propozycji w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych
  • 40 projektów w ścieżce dla organizacji pozarządowych
  • 16 inicjatyw w ścieżce dla młodzieżowych grup nieformalnych

Ostateczne wyniki poznamy 8 czerwca. Zwycięskie projekty mogą liczyć na wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną.

Wyniki będą dostępne na stronach:

www.strefakultury.pl/programy/mikrogranty/nabory
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo/oceny-wnioskow
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe

Rekord na ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych

Nabór w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych przyniósł rekordową liczbę zgłoszeń: 89. W „normalnych” latach (2017 i 2018) zgłoszeń było mniej. Więcej informacji na ten temat, a także na temat komisji oceniających, znajdziecie na stronie strefakultury.pl.