wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. 10 grudnia poznamy mapę drogową Panelu Obywatelskiego
Panel Obywatelski we Wrocławiu UM Wrocławia
Panel Obywatelski we Wrocławiu

Kończymy analizę wyników pierwszego wrocławskiego Panelu Obywatelskiego. Jak poinformował dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Bartłomiej Świerczewski – mapę drogową do rekomendacji Panelu poznamy w czwartek 10 grudnia.

Obrady pierwszego wrocławskiego panelu obywatelskiego, zakończyło głosowanie. 75 panelistek i panelistów, wypracowało ostatecznie 63 rekomendacje. Zgodnie z regulaminem Panelu, Urząd Miejski Wrocławia miał dwa miesiące od dnia opublikowania rekomendacji (czyli 5 października 2020 r.) na przeanalizowanie wyników pod względem finansowym, formalnym i technicznym, a następnie odniesienie się do każdej z rekomendacji.

Transmisja podczas której przedstawiona zostanie mapa drogowa do rekomendacji Panelu, odbędzie się o godzinie 11.00 na stronie internetowej Wrocław Rozmawia.

Organizacji Panelu podjęły się Fundacja Dom Pokoju, przy wsparciu Fundacji na rzecz Studiów Europejskich. Panel wsparło merytorycznie 13 ekspertów i ekspertek z kraju,  a nawet zagranicy. W proces zaangażowało się 21 stron reprezentujących organizacje pozarządowe, ruchy miejskie oraz Rady Osiedli. Ze strony Urzędu Miejskiego Wrocławia w panel na różnych jego etapach zaangażowanych było ponad 30 osób.

Przeczytaj również: Co dalej po Panelu Obywatelskim?

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl