10 grudnia poznamy mapę drogową Panelu Obywatelskiego

Kończymy analizę wyników pierwszego wrocławskiego Panelu Obywatelskiego. Jak poinformował dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Bartłomiej Świerczewski – mapę drogową do rekomendacji Panelu poznamy w czwartek 10 grudnia.

Obrady pierwszego wrocławskiego panelu obywatelskiego, zakończyło głosowanie. 75 panelistek i panelistów, wypracowało ostatecznie 63 rekomendacje. Zgodnie z regulaminem Panelu, Urząd Miejski Wrocławia miał dwa miesiące od dnia opublikowania rekomendacji (czyli 5 października 2020 r.) na przeanalizowanie wyników pod względem finansowym, formalnym i technicznym, a następnie odniesienie się do każdej z rekomendacji.

Transmisja podczas której przedstawiona zostanie mapa drogowa do rekomendacji Panelu, odbędzie się o godzinie 11.00 na stronie internetowej Wrocław Rozmawia.

Organizacji Panelu podjęły się Fundacja Dom Pokoju, przy wsparciu Fundacji na rzecz Studiów Europejskich. Panel wsparło merytorycznie 13 ekspertów i ekspertek z kraju,  a nawet zagranicy. W proces zaangażowało się 21 stron reprezentujących organizacje pozarządowe, ruchy miejskie oraz Rady Osiedli. Ze strony Urzędu Miejskiego Wrocławia w panel na różnych jego etapach zaangażowanych było ponad 30 osób.

Przeczytaj również: Co dalej po Panelu Obywatelskim?