wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:40

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. 1 czerwca rusza nabór w Dolnośląskim Funduszu Małych Inicjatyw

1 czerwca rusza nabór w Dolnośląskim Funduszu Małych Inicjatyw

Redakcja www.wroclaw.pl,

Kliknij, aby powiększyć
Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw, grafika projektu mat. pras.
Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw, grafika projektu

1 czerwca rusza nabór wniosków w Dolnośląskim Funduszu Małych Inicjatyw. Program skierowany jest do grup nieformalnych i samopomocowych oraz młodych organizacji pozarządowych. Pula środków wynosi 300 tys. złotych.

Wsparcie finansowe i merytoryczne otrzyma minimum 36 młodych organizacji pozarządowych oraz 24 grupy nieformalne / samopomocowe. Mogą one wnioskować o mikrodotację w wysokości od 1 do 5 tys. złotych.

Dofinansowanie otrzymają projekty, które odpowiadają na potrzeby lokalnej społeczności. Wśród przykładowych działań organizatorzy wymieniają warsztaty, pikniki, akcje edukacyjne, wydarzenia kulturalne, sportowe, działania dla młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami, itp. Źródłem inspiracji mogą być także projekty zrealizowane w ostatnich latach.

Jakie warunki należy spełnić, by wziąć udział w Małych Inicjatywach?

  • Grupy nieformalne i samopomocowe - muszą się składać z co najmniej 3 dorosłych osób, mieszkających w województwie dolnośląskim.
  • Organizacje pozarządowe - zostały wpisane do rejestru nie wcześniej niż 30 miesięcy przed złożeniem wniosku, mają siedzibę w woj. dolnośląskim, a ich roczny przychód nie przekracza 25 tys. złotych.
  • W związku z epidemią koronawirusa, wszystkie działania w ramach Małych Inicjatyw muszą być zgodne z aktualnymi obostrzeniami, ograniczeniami, zasadami i wytycznymi Rządu RP.

Kiedy i jak aplikować?

Nabór wniosków zaplanowano od 1 czerwca do 15 czerwca 2020. Wniosek można złożyć poprzez generator dostępny na stronach: www.maleinicjatywy.pl oraz www.generator.maleinicjatywy.pl.

Warto zarejestrować się również na spotkanie animacyjne, które odbędzie się 1 czerwca w godzinach 17.30 - 19.00. Formularz rejestracyjny znajdziecie tutaj

Operatorzy programu

Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Operatorami projektu są Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” oraz Stowarzyszenie Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych „Tratwa”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl