Rozlicz PIT we Wrocławiu: pytania i odpowiedzi

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące akcji Rozlicz PIT we Wrocławiu.

 

Co to jest miejsce zamieszkania dla celów podatkowych (PIT)?

Według definicji to ośrodek interesów życiowych - osobistych i gospodarczych. Przy czym centrum interesów osobistych to powiązania rodzinne, towarzyskie, aktywność społeczna, obywatelska, działalność polityczna  w organizacjach społecznych etc.

Natomiast ośrodek interesów gospodarczych to działalność zarobkowa (praca, działalność gospodarcza, źródła dochodów, inwestycje, majątek etc.

Podatnik sam musi zdecydować, gdzie jest centrum jego życia (miejsce zamieszkania).

 

Jak mogę dostarczyć deklarację podatkową PIT za 2013 roku do urzędu skarbowego we Wrocławiu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania, aby wziąć udział w loterii?

Każdym sposobem przewidzianym przez instytucje skarbowe. Czyli drogą elektroniczną, bezpośrednio we właściwym urzędzie skarbowym, nadanie drogą pocztową lub innym możliwym sposobem. Ważne jest, aby wpisać w deklaracji wrocławski adres zamieszkania i przesłać do właściwego urzędu skarbowego we Wrocławiu.

 

Czy loteria jest skierowana do wszystkich podatników? Czy rozliczając PIT we Wrocławiu od lat mogą również wziąć udział w loterii?

Tak. Loteria jest skierowana do wszystkich podatników, którzy rozliczą PIT we Wrocławiu za 2013 rok - dla tych, którzy rozliczają się tutaj od lat oraz tych, którzy zrobią to po raz pierwszy.

 

Czy każdy z małżonków, rozliczając się w wspólnie, może wziąć udział w loterii?

Tak. Nawet jak rozliczają PIT razem to każdy z osobna może wziąć udział w loterii.

 

Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą jako os. fizyczna rozliczająca PIT we Wrocławia może brać udział w loterii?

Oczywiście, jeśli do tej pory rozliczała PIT we Wrocławiu.

Jeśli natomiast zmiana miejsca zamieszkania na Wrocław została wprowadzona do systemu CEIDG dopiero w roku 2014 to deklarację podatkową PIT za 2013 rok należy złożyć do Urzędu Skarbowego właściwego dla roku 2013 (jaki był wprowadzony w systemie) czyli poza Wrocław - wówczas udział w loterii nie jest możliwy.

 

Czy emeryt i rencista, za których deklarację składa ZUS, może wziąć udział w loterii?

Oczywiście. Również kiedy rozliczają się sami np.: ze względu na dodatkowe źródło dochodów lub ewentualne odliczenia.

 

Czy samochód może zostać sprzedany przez laureata?

Oczywiście. Nie ma żadnych ograniczeń.

 

Czy przy zgłaszaniu udziału w loterii muszę skanować, pokazywać lub udostępniać rozliczony PIT?

Nie. PIT, a właściwie jego pierwsza strona, jest potrzebna tylko w przypadku wygrania którejś z nagród (pkt 12.4 – regulaminu loterii).

 

Dodatkowe informacje możesz także uzyskać kontaktując się z konsultantami Urzędu Miejskiego - przez czat lub infolinię.

71 777 77 77 - zadzwoń na infolinię Urzędu Miejskiego Wrocławia Kliknij i połącz się z operatorem online - czat Urzędu Miejskiego WrocławiaZgłoś uwagę