Koniec remontu ul. Złotnickiej. Droga została wyciszona

Zakończył się remont ul. Złotnickiej. To oznacza, że od 12 czerwca MPK wprowadza zmiany dla pasażerów. Koszt drugiego etapu prac to ok. 400 tys. zł.

  • Ulica Złotnicka po remoncie /fot. Wrocławskie Inwestycje

    Ulica Złotnicka po remoncie /fot. Wrocławskie Inwestycje

  • Remont ul. Złotnickiej. Droga zostanie wyciszona /fot. Wrocławskie Inwestycje

    Remont ul. Złotnickiej. Droga zostanie wyciszona /fot. Wrocławskie Inwestycje


Drugi etap przebudowy ul. Złotnickiej ruszył 20 marca. Chodzi o dwustumetrowy odcinek od ul. Rajskiej do ul. Wielkopolskiej, który był w złym stanie technicznym. Wcześniej wyremontowano fragment od ul. Kosmonautów do ul. Rajskiej.

– Tamto zadanie zrealizowano w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego za ok. 900 tys. zł. Kolejny zakres remontu to 400 tys. zł – wyliczał niedawno Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – To ważna droga dla Złotnik i mieszkańców korzystających z dojazdu do ul. Kosmonautów i do centrum miasta.

Remont ul. Złotnickiej. Będzie ciszej

Wykonawca na przeprowadzenie prac budowlanych mamiał cztery miesiące od momentu podpisania umowy. Jezdnia została wyciszona, jednakże zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków, pozostawiono część istniejącej nawierzchni. 

Tak wyglądała ul. Złotnicka przed remontem

Wrocławskie Inwestycje dodają, że kierowcy na tym odcinku często jeżdżą zbyt szybko, co zwiększa hałas w okolicy, gdy samochody poruszają się po kostce granitowej. Dlatego przebudowa ma poprawić nie tylko komfort podróży kierowcom, ale również zwiększyć jakość życia mieszkańców.

Czytaj także: 12 czerwca – zakończenie remontu ulicy Złotnickiej

Za remont odpowiadała firma PUB „BRUKPOL” S.C. ze Strzelc Wielkich. Kolejne oferty przebudowy tej drogi złożyły dwie spółki z Wrocławia: Rotomat Sp. z o.o. i PW „Radpol” Sp. z o.o.

Na czas prac budowlanych MPK wprowadzono zmiany trasy linii autobusowej 148 i kursów nocnych linii 253. Teraz te linie wracają na swoją stałą trasę przejazdu.Zgłoś uwagę