Osobowicka idzie do remontu – rusza przetarg

Rusza przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu ulicy Osobowickiej. Chodzi o fragment od pętli tramwajowej w kierunku Rędzina. Poza wymianą nawierzchni i sieci podziemnych, powstanie trasa rowerowa i parking typu park&ride.

  • fot. google maps


Ulica Osobowicka to jedna z najdłuższych ulic we Wrocławiu. Część biegnąca od Różanki do cmentarza była nie tak dawno remontowana; w dużo gorszym stanie jest ta część za mostem Milenijnym w kierunku Rędzina. I to właśnie ten fragment pójdzie do remontu. Dokładnie 1,3 kilometra między mostem a ul. Lipską.

Właśnie rusza przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu. Spółka Wrocławskie Inwestycje wysłała ogłoszenie do publikacji w unijnym dzienniku urzędowym. Inwestycja to jedno ze stu zadań, którego realizację zapowiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk na pierwsze sto dni swojej prezydentury.  

W ramach inwestycji, oprócz nowej nawierzchni i sieci podziemnej, wymienione zostaną tory biegnące wzdłuż ulicy, łącznie z tymi na pętli tramwajowej. Drogowcy zainstalują tam również system sterowania rozjazdami, aby móc automatycznie ustawiać zwrotnice. Pojawią się tam również tablice z informacją pasażerską ITS.

Obok pętli ma powstać parking park&ride – dla kierowców przesiadających się na komunikację zbiorową. Wyremontowane będą też chodniki, a wzdłuż ulicy pojawi się trasa rowerowa. Przejścia dla pieszych mają zostać dla poprawy bezpieczeństwa wyposażone w azyle i oświetlone nowymi latarniami.

Ale nie tylko ulica się zmieni, bo inwestor zaplanował również przebudowę przylegającego do ulicy placu Wyzwolenia, który jest takim osiedlowym „ryneczkiem”. Na placu mają powstać nowe chodniki i miejsca parkingowe. Wokół zostaną nasadzone drzewa i ustawiona mała architektura. Szczegółowy zakres robót jest konsultowany z radą osiedla.

Wykonawca od momentu podpisania umowy będzie miał 14 miesięcy na wykonanie wszystkich prac. 

Zgłoś uwagę