Osobowicka idzie do remontu – otwarcie ofert w przetargu

Sześć firm zgłosiło się w przetargu na remont ul. Osobowickiej we Wrocławiu. Chodzi o fragment od pętli tramwajowej w kierunku Rędzina. Poza wymianą nawierzchni i sieci podziemnych, powstanie trasa rowerowa i parking typu park&ride.

  • fot. google maps


Ulica Osobowicka jest jedną z najdłuższych we Wrocławiu. Część biegnąca od Różanki do cmentarza była nie tak dawno remontowana; w dużo gorszym stanie jest inna część – za mostem Milenijnym w kierunku Rędzina. I to właśnie ten fragment pójdzie do remontu. Dokładnie 1,3 kilometra między mostem a ul. Lipską.

W przetargu, który ogłosiła spółka Wrocławskie Inwestycje, oferty złożyło sześć firm. Ceny za wykonanie zadań wahają się od 35,7 mln zł do blisko 40 milionów. W tej chwili oferty są analizowane pod względem formalnym.

Inwestycja to jedno ze stu zadań, których realizację zapowiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk na pierwsze sto dni swojej prezydentury.  

W ramach inwestycji, oprócz nowej nawierzchni i sieci podziemnej, wymienione zostaną tory biegnące wzdłuż ulicy, łącznie z tymi na pętli tramwajowej. Drogowcy zainstalują tam również system sterowania rozjazdami, aby móc automatycznie ustawiać zwrotnice. Pojawią się także tablice z informacją pasażerską ITS.

Obok pętli ma powstać parking park&ride – dla kierowców przesiadających się na komunikację zbiorową. Wyremontowane będą chodniki, a wzdłuż ulicy pojawi się trasa rowerowa. Przejścia dla pieszych mają zostać, dla poprawy bezpieczeństwa, wyposażone w azyle i oświetlone nowymi latarniami.

Ale zmieni się nie tylko ulica, bo inwestor zaplanował również przebudowę przylegającego do ulicy placu Wyzwolenia, który jest rodzajem osiedlowego „ryneczku”. Na placu mają powstać nowe chodniki i miejsca parkingowe. Wokół zostaną nasadzone drzewa i ustawiona mała architektura. Szczegółowy zakres robót jest konsultowany z radą osiedla.

Wykonawca, od momentu podpisania umowy, będzie miał 14 miesięcy na wykonanie wszystkich prac. Zgłoś uwagę