Jest wykonawca remontu ul. Osobowickiej

Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę z wykonawcą przebudowy ulicy Osobowickiej na odcinku od obwodnicy Śródmiejskiej do ul. Lipskiej. Zakończenie prac planowane jest pod koniec 2020 roku.

  • fot. WI


Ulica Osobowicka jest jedną z najdłuższych we Wrocławiu. Część biegnąca od Różanki do cmentarza była nie tak dawno remontowana; w dużo gorszym stanie jest inna część – za mostem Milenijnym w kierunku Rędzina. I to właśnie ten fragment pójdzie do remontu. Dokładnie 1,3 kilometra między mostem a ul. Lipską. 

Wrocławskie Inwestycje podpisały właśnie umowę na wykonanie prac na Osobowickiej. Inwestycja to jedno ze stu zadań, których realizację zapowiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. 

W ramach inwestycji, oprócz nowej nawierzchni i sieci podziemnej, wymienione zostaną tory biegnące wzdłuż ulicy, łącznie z tymi na pętli tramwajowej. Drogowcy zainstalują tam również system sterowania rozjazdami, aby móc automatycznie ustawiać zwrotnice. Pojawią się także tablice z informacją pasażerską ITS.

Obok pętli ma powstać parking park&ride – dla kierowców przesiadających się na komunikację zbiorową. Wyremontowane będą chodniki, a wzdłuż ulicy pojawi się trasa rowerowa. Przejścia dla pieszych mają zostać, dla poprawy bezpieczeństwa, wyposażone w azyle i oświetlone nowymi latarniami.

Zakończenie prac planowane jest pod koniec 2020 roku. Wykonawcą jest Eurovia Polska SA.
Koszt inwestycji to 33 788 130,32 zł, z czego 22 924 372,57 zł jest w zakresie gminy Wrocław, a 10 863 757,75 zł w zakresie MPWiK.Zgłoś uwagę