Remont ul. Probusa na ostatniej prostej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na początku czerwca ma zakończyć się remont ul. Henryka Probusa na wrocławskim Nadodrzu. Prace w tej chwili koncentrują się na chodnikach. Drogowcy wyłożyli na większości ulicy nową nawierzchnię.

  • ul. Probusa, wrocław

    Dzisiaj (22.05) drogowcy mają układać kolejną warstwę asfaltu na remontowanej nawierzchni, fot. J. Krzeszowski

  • fot. J. Krzeszowski

  • fot. J. Krzeszowski

  • fot. J. Krzeszowski

  • fot. J. Krzeszowski

  • fot. J. Krzeszowski

  • fot. J. Krzeszowski

  • fot. J. Krzeszowski


Ulica Probusa miała charakter poniemiecki, jezdnia wykonana z kostki granitowej przez lata uległa odkształceniu, tworząc zapadnięcia i wybrzuszenia. Nierówności nawierzchni obniżały komfort jazdy i przyczyniały się do wzrostu hałasu ulicznego. Wrażenie to potęgowały zapadnięte wpusty deszczowe oraz nierówne chodniki.

Pod koniec stycznia rozpoczął się remont zniszczonej ulicy. Jednak zanim wykonawca rozpoczął roboty drogowe, MPWiK wykonało modernizację kanału sanitarnego z 1908 r., a także wymieniło fragment wodociągu.

– Zakres prac drogowych to wymiana kostki kamiennej na beton asfaltowy, regulacja studzienek oraz wybudowanie chodników z płytek betonowych 35 cm x 35 cm. Obniżenia krawężników oraz budowa progu spowalniającego poprawią komfort i bezpieczeństwo pieszych – wylicza Ewa Mazur, rzeczniczka prasowa ZDiUM.

Aby remont chodników miał sens, potrzebne było też odnowienie zsypów piwnicznych, które wykonał równolegle zarządca kamienic przy ul. Probusa.
W tej chwili remont jest na ostatniej prostej. Jedna połowa drogi jest praktycznie gotowa (wschodnia), prace trwają na części zachodniej. Drogowcy ułożyli na niej już pierwszą warstwę nowej nawierzchni. Teraz koncentrują na pracy na chodnikach, układają podbudowę, niebawem zaczną prace brukarskie.

Dzisiaj (22.05) ma zostać ułożona też kolejna warstwa nawierzchni. Potem powstanie próg spowalniający. Na koniec oznakowanie pionowe i poziome. Prace na tej ulicy mają zakończyć się na początku czerwca.

Przez cały czas remontu użytkownicy mogą korzystać z jednej połowy drogi, dla drugiego kierunku wyznaczono objazdy.

Zdjęcia: J. Krzeszowski/www.wroclaw.pl

 Zgłoś uwagę