W sobotę kierowcy wrócą w okolice ul. Babimojskiej

Kończy się przebudowa fragmentu drogi na odcinku od ul. Nowobabimojskiej do Wyższej Szkoły Bankowej. W sobotę 22 maja przed południem droga zostanie otwarta dla samochodów osobowych.

  • Kierowcy wracają na odcinek ulicy Strzegomskiej - od Nowobabimojskiej do WSB /fot. WI

    Kierowcy wracają na odcinek ulicy Strzegomskiej - od Nowobabimojskiej do WSB /fot. WI


Odcinek od ul. Nowobabimojskiej do WSB był zamknięty od stycznia, gdy rozpoczęła się przebudowa związana z powstaniem Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór.

Przez kilka ostatnich miesięcy na odcinku kilkuset metrów przebudowano m.in. sieci podziemne oraz przesunięto oś jezdni.

– Oś jezdni została przeniesiona w kierunku północnym od strony WSB. Powstawała tam kanalizacja, a na stronie południowej pojawi się torowisko na Nowy Dwór – tłumaczy Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – Obok powstaną także chodniki i ścieżki rowerowe. Prace przy ich budowie będą trwać już przy wznowionym ruchu kołowym. 

Wrocławskie Inwestycje zakładają, że drogę uda się otworzyć około godziny 11. Jeszcze w nocy z piątku na sobotę w wybranych miejscach jezdnia będzie malowana. Na wyremontowany odcinek drogi nie wjadą samochody powyżej 2,5 t.

Wznowienie ruchu oznacza, że zostanie zamknięty tymczasowy przejazd przez łącznik Strzegomska/Robotnicza do ul. Wagonowej. Tam rozpoczną się z kolei prace związane z budową najazdu na wiadukt powstający nad torami kolejowymi na ul. Strzegomskiej.

 

W kolejnym etapie budowy TAT na Nowy Dwór pojawi się lewoskręt z ul. Strzegomskiej w Nowobabimojską, gdzie mieści się kilka biurowców.

Pierwotnie planowano, że ruch samochodowy powróci w tym miejscu do końca marca. Jednakże śnieżna zima i pandemia koronawirusa pokrzyżowała krzyki drogowcom.

– Pracownicy, m.in. operatorzy koparek, chorowali na COVID-19. Tych pracowników nie da się zastąpić, stąd opóźnienie – dodaje Świercz.Zgłoś uwagę