Rozpoczął się remont ul. Probusa [MAPA OBJAZDÓW]

Od 25 stycznia zmieniła się organizacja ruchu na ul. Probusa. Ulica przejezdna jest tylko w jednym kierunku-do ul. Drobnera. Na czas remontu, który właśnie się rozpoczyna wyznaczono objazdy. Prace mają potrwać do czerwca. 

  • Remont ul. Probusa ma potrwać do czerwca.


Ulica Probusa ma charakter poniemiecki, jezdnia wykonana z kostki granitowej przez lata uległa odkształceniu, tworząc zapadnięcia i wybrzuszenia. Nierówności nawierzchni obniżają komfort jazdy i przyczyniają się do wzrostu hałasu ulicznego. Wrażenie to potęgują zapadnięte wpusty deszczowe oraz nierówne chodniki.

– Zakres prac przewiduje wymianę kostki kamiennej na beton asfaltowy, regulację studzienek oraz wybudowanie chodników z płytek betonowych 35cmx35cm. Obniżenia krawężników oraz budowa progu spowalniającego poprawią komfort i bezpieczeństwo pieszych – wylicza Ewa Mazur, rzeczniczka prasowa ZDiUM.

W trakcie prac drogowych MPWiK wykona też modernizację kanału sanitarnego z 1908 roku, a także wymieni fragment wodociągu.

Mapa objazdów 

Wszystkie roboty mają być prowadzone tak, aby użytkownikom drogi pozostawała połówa jezdni.

To rozwiązanie pozwoli na utrzymanie przejazdu od placu św. Macieja do Drobnera.

Drugi kierunek ruchu skorzysta z wyznaczonego objazdu ulicami Jedności Narodowej, Pobożnego do Trzebnickiej. Zamknięcie ulicy i planowane zmiany w organizacji ruchu poprzedziła kampania informacyjna. Mapy objazdów i informacje o remoncie trafiły do instytucji, mieszkańców oraz przedsiębiorców z Nadodrza.

(kliknij w mapę, aby powiększyć)

Prace powinny zakończyć się do 30 czerwca tego roku. Inwestycja pochłonie około 700 tys. złotych.

 Zgłoś uwagę