Remont pętli Zawalna i torowiska na Żmigrodzkiej – otwarcie ofert w przetargu

MPK Wrocław otworzyło oferty w dwóch ważnych przetargach na kolejne w tym roku inwestycje torowe. Chodzi o remont pętli Zawalna oraz odnowienie torowiska i sieci trakcyjnej na ul. Żmigrodzkiej.

  • MPK Wrocław będzie remontować pętlę Zawalna oraz torowisko przy ul. Żmigrodzkiej. fot. MPK Wrocław.


Pętla Zawalna

W ramach pierwszej inwestycji zostanie wyremontowane pętla i całe torowisko na niej. Wykonawca będzie musiał odnowić też przejazdy drogowe, przejścia dla pieszych i przejazdy tras rowerowych przecinające pętle. W przetargu na te prace zgłosiło się pięć firm.

Ceny, które zaproponowały wahają się od 996 tysięcy złotych do nawet 2,2 mln złotych. W tej chwili MPK będzie je analizować.

Torowisko na ul. Żmigrodzkiej

Dzięki drugiej inwestycji nowe oblicze zyska torowisko tramwajowe przy ul. Żmigrodzkiej, od skrzyżowania z ul. Broniewskiego do skrzyżowania z ul. Na Polance. W planach jest remont blisko 800 metrów torowiska, które stanie się na koniec torowiskiem zielonym.

Chętnych do wykonania tych prac jest przedsiębiorstw, które zgłosiły swoje oferty w przetargu. Ceny wahają się od około 8,4 mln zł do 12,5 miliona złotych. Również w tej chwili są analizowane przez komisję MPK.

Prace mają zostać przeprowadzone do końca sierpnia.

#TORYwolucja trwa

To nie wszystkie inwestycje, dla których MPK szuka wykonawców.

W ubiegłym tygodniu miejski przewoźnik ogłosił przetarg dla największego remontu torowego planowanego na ten rok, czyli remontu torowiska w ciągu ulicy Olszewskiego na Biskupin. Tam też powstanie zielone torowisko. MPK w ramach programu poprawy stanu torowisk wykonuje też ciągle mniejsze remonty.

Tylko w maju MPK ruszyło z pracami w 11 lokalizacjach. Udało się wymienić m.in. torowisko na ul. Pomorskiej, Staszica i Reymonta, wymieniono rozjazdy na ul. Piotra Skargi i Świdnickiej. W tej chwili trwają prace na Piłsudskiego. Łączny koszt tych remontów to 9 milionów złotych.Zgłoś uwagę