Rusza remont jezdni na al. Hallera. Zmiany dla kierowców

W weekendy 4-5 i 11-12 grudnia zostanie przeprowadzony remont jezdni na fragmencie obwodnicy śródmiejskiej. Mowa o al. Hallera w kierunku FAT-u. Będą utrudnienia dla kierowców.

  • Remont al. Hallera, fot ZDiUM Wrocław

    Remont al. Hallera, fot ZDiUM Wrocław


Szybka renowacja jezdni zostanie przeprowadzona w miejscach, gdzie nawierzchnia drogi jest odkształcona i popękana. Po wykonanych praca jezdnia ma być równa, co zwiększy komfort jazdy dla kierowców. Zdaniem Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta to również gwarancja odporności na pozimowe uszkodzenia.

– Nowa nawierzchnia będzie nieprzepuszczalna dla opadów i wilgoci, które powodują powstawanie zimą ubytków – zaznacza Ewa Mazur ze ZDiUM.

Prace remontowe zostaną wykonane na dwóch odcinkach:

  • od skrzyżowania z ul. Mielecką do ul. Chabrowej, wraz z powierzchnią obydwu skrzyżowań,
  • od wysokości ul. Inżynierskiej aż do skrzyżowania z ul. Grabiszyńską.

Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu kołowym, prace będą prowadzone wyłącznie w cyklach weekendowych. W pierwszej kolejności realizowany będzie odcinek od Mieleckiej do Chabrowej (jezdnia północna), podczas kolejnego weekendu (11-12 grudnia) – odcinek od wysokości ul. Inżynierskiej do ul. Grabiszyńskiej.

Remont al. Hallera

Roboty przygotowawcze rozpoczęły się 1 grudnia. Na początek trzeba wyregulować wpusty deszczowe i krawężniki. Samo frezowanie istniejącej nawierzchni oraz układanie nowych warstw na odcinku Mielecka – Chabrowa zostaną wykonane plany od nocy z 3/4 grudnia do nocy z 5/6 grudnia.

Utrudnienia dla kierowców

Roboty będą prowadzone w trybie połówkowym przy zajęciu jednego pasa i utrzymywaniu przejazdu na pasie drugim. Rozpoczęcie prac i wdrożenie organizacji ruchu zastępczego nastąpi w piątek (3 grudnia) o godzinie 22.00. 

– Realizacja prac w tak krótkim terminie wymaga ich prowadzenia również w godzinach późnowieczornych i nocnych, co może powodować zakłócenia ciszy nocnej – zauważa Mazur. 

Wykonawcą inwestycji za ponad 1 mln zł jest Pro-Tra Building.Zgłoś uwagę