Jeszcze w tym roku będzie remont jezdni na pl. Społecznym

Jesienią rozpocznie się remont nawierzchni na dwóch odcinkach jezdni na pl. Społecznym. Prace powinny zakończą się do 10 grudnia tego roku.

  • Remont obejmie m.in. odcinek od ul. Krasińskiego do estakady na jezdni w kierunku pl. Grunwaldzkiego

    Remont obejmie m.in. odcinek od ul. Krasińskiego do estakady na jezdni w kierunku pl. Grunwaldzkiego /fot. Google MapsWkrótce Zarząd Dróg i Utrzymania ogłosi przetarg na remont nawierzchni jezdni na pl. Społecznym. Chodzi o dwa odcinki drogi: od Mostu Grunwaldzkiego do ul. Krasińskiego oraz od ul. Krasińskiego do przejazdu przez torowisko.

– Remont zostanie przeprowadzony, żeby poprawić stan techniczny nawierzchni oraz zwiększyć komfort jazdy, bezpieczeństwo i walory estetyczne – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Prace zostaną przeprowadzone w ostatnim kwartale roku, zakłada się, że zostaną ukończone 10 grudnia. Na czas zrywania asfaltu oraz nakładania nowej warstwy kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami w ruchu. ZDiUM poinformuje o zmianach przed rozpoczęciem inwestycji.

Mapa przedstawiająca, gdzie zostanie przeprowadzony remont /ZDiUM

ZDiUM zapowiada, że remont nie zakłada zmian obecnych parametrów geometrycznych ulicy i po wykonaniu zadania nie będzie modyfikacji w organizacji ruchu. Wyregulowane zostanią jedynie wpusty uliczne i włazy kanałowe oraz miejscowo krawężniki.

Wcześniej wyburzenie estakady

Przypomnijmy, że w połowie 2019 r. wyburzono zachodnią estakadę, co diametralnie zmieniło pl. Społeczny. Żelbetowa konstrukcja o długości ponad 200 metrów zbudowana została w 1986 r. i była w kiepskim stanie technicznym. Łącznie wywieziono ok. 9500 ton gruzu, a ciężarówki musiały wykonać blisko pół tysiąca kursów. 

Wyburzenie estakady to jeden z kroków prowadzących do stopniowego dostosowania pl. Społecznego do planu miejscowego uchwalonego już w 2010 roku. Zgłoś uwagę