Wrocław. Europejska Stolica Kultury

Rada Promocji Polski będzie wspierać projekt ESK 2016

Takie zapewnienie prezydent Rafał Dutkiewicz uzyskał  w Warszawie od podsekretarz stanu Beaty Stelmach, która w Ministerstwie Spraw Zagranicznych odpowiada za promocję Polski. 


Takie zapewnienie prezydent Rafał Dutkiewicz uzyskał  w Warszawie od podsekretarz stanu Beaty Stelmach, która w Ministerstwie Spraw Zagranicznych odpowiada za promocję Polski. 

Takie zapewnienie prezydent Rafał Dutkiewicz uzyskał  w Warszawie od podsekretarz stanu Beaty Stelmach, która w Ministerstwie Spraw Zagranicznych odpowiada za promocję Polski. Wrocławska delegacja przedstawiła pomysły na ESK 2016 podczas posiedzenia Rady Promocji Polski. 

Na konferencji prasowej zorganizowanej po posiedzeniu Rady Promocji Polski podsekretarz stanu w MSZ Beata Stelmach zapewniła, że będzie zabiegała o to, aby we wszystkich placówkach dyplomatycznych MSZ na świecie znalazła się informacja o tym, co będzie się działo we Wrocławiu, ale i w Polsce w 2016 roku. –Podchodzimy do tego bardzo poważnie, bo to szansa na promocję Polski przez pryzmat Wrocławia-podkreśliła wiceminister Beata Stelmach.

Powołana w 2004 roku Rada, organ doradczy Premiera, to gremium ekspertów z różnych resortów, którzy współpracują przy koordynowaniu wszystkich działań związanych z promocją kraju. Wydane przez Radę opinie są także przedstawiane Radzie Ministrów. Podczas czwartkowego spotkania z udziałem Ministra Radosława Sikorskiego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych prezydent Rafał Dutkiewicz opowiedział o kluczowych planach związanych z Europejską Stolicą Kultury 2016 (ten tytuł Wrocław będzie dzielił z hiszpańskim San Sebastian). 

W gronie delegatów ze stolicy Dolnego Śląska nie zabrakło także przewodniczącego Rady Programowej ds. ESK 2016 Jarosława Obremskiego, związany z projektem niemal od samego początku oraz Krzysztofa Maja, dyrektora Biura Festiwalowego Impart 2016, koordynującego działania na ESK 2016. 

Magdalena TalikZgłoś uwagę