Przystanki wiedeńskie i wyniesione perony – kolejne udogodnienia dla pasażerów

Na ul. Grabiszyńskiej w dwóch lokalizacjach powstaną przystanki wiedeńskie, natomiast na pl. Teatralnym oraz ul. Szewskiej będą podniesione perony. Wszystko po to, aby komunikacja miejska we Wrocławiu była jeszcze bardziej dostępna.


Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta jest w trakcie dwóch przetargów na projekty dla kolejnych udogodnień w infrastrukturze komunikacji miejskiej. Chodzi dokładnie o wyniesione perony przystankowe przy pl. Teatralnym oraz ul. Szewskiej oraz przystanki wiedeńskie na ul. Grabiszyńskiej. Obie inwestycje znacznie ułatwią wsiadanie do tramwajów, szczególnie osobom starszym, rodzicom z wózkiem dziecięcym lub z niepełnosprawnościami.

W pierwszym przetargu na podniesienie przystanków tramwajowych, ZDiUM wybrał już nawet wykonawcę. Z czterech firm, które się zgłosiły najbardziej korzystną ofertę, złożyło przedsiębiorstwo A-PROPOL. Od momentu podpisania umowy firma będzie miała czas na wykonanie projektu do końca października.

Drugi przetarg na dwie pary przystanków wiedeńskich na ul. Grabiszyńskiej (Bzowa, Hutmen) jest na etapie otwarcia ofert. Zgłosiły się także cztery firmy, wyceny mieszczą się w zakładanym budżecie. Teraz trwa analiza formalna ofert. Po zakończeniu postępowania wykonawca będzie miał sześć miesięcy na wykonanie projektu i pozyskanie wszystkich uzgodnień.

Przystanki wiedeńskie funkcjonują we Wrocławiu m.in na ul. Traugutta, Piłsudskiego, Hubskiej czy Trzebnickiej. Ich konstrukcja polega na podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika. Natomiast drugie rozwiązanie (wyniesione przystanki) to po prostu podniesienie poziomu samego peronu, tak by można było jak najwygodniej wejść do tramwaju.Zgłoś uwagę