Przyjdź na spacer po obiektach Papieskiego Wydziału Teologicznego

Celem kolejnej wycieczki z cyklu ,,Akademicki Wrocław” jest Papieski Wydział Teologiczny, a gości oprowadzi rektor uczelni ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec. Uczestnicy zobaczą nie tylko budynki i ogród PWT, zwiedzą także gmach seminarium duchownego oraz wrocławską katedrę.


Zaplanowane na 7 kwietnia spotkanie zatytułowano „Akademicki Wrocław – Na żywo z historią. Wizyta w PWT”. To będzie trzeci ze spacerów po wrocławskich szkołach wyższych, na które zapraszają ich rektorzy.

W styczniu jego uczestnicy podziwiali już częściowo odnowione wnętrze Auli Leopoldyńskiej, oglądali Wrocław z Wieży Matematycznej, zwiedzali Muzeum Uniwersyteckiego, gabinet rektora i Oratorium Marianum, a na deser wysłuchali mini-recitalu organowego prof. Adama Jezierskiego, rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, który tego dnia pełnił rolę przewodnika.

W lutym blisko sto osób zwiedzało pracownie artystyczne w starym i w nowym gmachu Akademii Sztuk Pięknych. I tu o zasadach formowania talentów, tajnikach warsztatu malarskiego lub rzeźbiarskiego opowiadał rektor uczelni prof. Piotr Kielan.

Ogród teologów, wnętrza seminarium, zakamarki katedry

Papieski Wydział Teologiczny to jedna z mniejszych, ale jednocześnie najstarszych instytucji naukowych we Wrocławiu. Najstarszych jeśli wziąć pod uwagę, że wydział teologiczny do 1945 r. funkcjonował w strukturze Uniwersytetu Wrocławskiego, a wcześniej Akademii Leopoldyńskiej założonej w 1702 roku. A jeszcze wcześniej teologów kształciło wrocławskie seminarium duchowne powołane w XVI wieku.

Dzisiaj PWT prowadzi studia z zakresu teologii, pedagogiki i filozofii.

W sobotę 7 kwietnia rektor PWT ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec najpierw przedstawi historię i teraźniejszość uczelni. Potem będzie można zobaczyć nieudostępniane na co dzień pomieszczenia i nadodrzańskie ogrody Wydziału.

Akademicki Wrocław: Spacer z rektorem po Papieskim Wydziale Teologicznym

Akademicki Wrocław: Spacer z rektorem po Papieskim Wydziale Teologicznym

Termin 7 kwietnia 2018 12:00

Miejsce Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego

Zobacz

Drzwi otworzy przed gośćmi Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne. Uczestnicy spaceru odwiedzą  Archikatedrę Wrocławską, to nadzwyczajna okazja na poznanie tajemnic jej ambitu, czyli przejścia za prezbiterium.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12 w auli PWT.

Organizatorzy zaplanowali udział w spacerze stu osób. Zapisy na wycieczkę rozpoczną się za pośrednictwem formularza na stronie wca.wroc.pl dnia 27 marca (wtorek) w godzinach porannych. O udziale decyduje kolejność zapisów.

Wszelkie pytania prosimy kierować do Kamila Eckhardta, tel.: +48 71 798 13 15 lub kamil.eckhardt@um.wroc.pl.

Jubileusz Wrocławskiego Centrum Akademickiego

„Akademicki Wrocław” to inicjatywa Wrocławskiego Centrum Akademickiego, które w tym roku obchodzi 10-lecie działalności.

To miejska instytucja, która pośredniczy w kontaktach władz Wrocławia z uczelniami, nauczycielami akademickimi, studentami i przedsiębiorstwami zainteresowanymi współpracą ze światem akademickim. WCA jest także koordynatorem wielu programów promujących naukę i wspierających młodych, zdolnych uczonych.Zgłoś uwagę