Przyjaźni od soboty zamknięta

Początek remontu na koniec wakacji


Od soboty utrudnienia na Krzykach – "siedemnastka" będzie miała krótszą trasę, a kierowcy będą musieli omijać ulicę Przyjaźni. 31 sierpnia planowane jest rozpoczęcie remontu tej ulicy.

Remont wyczekiwany jest od dawna - zarówno torowisko jak i jezdnia są w fatalnym stanie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prace miały rozpocząć się on jeszcze w sierpniu. Dlatego od soboty odcinek od ul. Braterskiej do Krzyckiej zostanie wyłączony z ruchu.

Według wstępnych założeń pierwsze roboty miały być prowadzone tylko przy demontażu torowiska tramwajowego, jednak teraz jednocześnie zamykane są droga i torowisko. – Termin przewidywany dla tego zadania jest bardzo napięty i tak będzie trudno go dotrzymać, zatem wykonawca musi ruszyć jak najszerszym frontem robót – tłumaczy rzecznik Wrocławskich Inwestycji Marek Szempliński.

Remont obejmuje wymianę torowiska, naprawę wszystkich sieci pod drogą i wymianę znajdującej się w katastrofalnym stanie nawierzchni. Ulica zmieni swój wygląd także dzięki nowym chodnikom i specjalnym przystankom tramwajowym – peron pełnił będzie równocześnie rolą spowalniacza na jezdni. Będą to tzw. przystanki wiedeńskie - to podniesienie ulicy do wysokości chodnika w miejscu, w którym zatrzymuje się tramwaj.

Częścią rozpoczynającej się inwestycji jest również wymiana nawierzchni na najbardziej zniszczonym fragmencie ul. Wałbrzyskiej i remont pętli tramwajowej na Klecinie. W sumie odnowiony zostanie ponad kilometrowy odcinek ulicy i dłuższy o ponad 100 m fragment torowiska.

Wykonawcą jest konsorcjum firm Bickhardt Bau Polska i Zakładu Sieci i Zasilania. Kontrakt wart prawie 13 mln zł będzie realizowany co najmniej do końca 2013 r.

Remont oznacza zmiany w komunikacji.

Tramwaje linii 17 będą kursowały w relacji skróconej do pętli Krzyki. Na odcinku Krzyki - Osiedle Przyjaźni - Krzyki zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej 717 następującą trasą przejazdu: Krzyki - Karkonoska - Jeździecka - Partynicka - Braterska - Przyjaźni - Karkonoska - Krzyki.

Autobusy linii 107 zostaną skierowane w obu kierunkach od ulicy Wałbrzyskiej przez ulicę Krzycką, Letnią i Karkonoską do pętli autobusowej na Krzykach.

Do pętli przy byłej stacji kolejowej "Klecina" zostanie utrzymana część kursów linii 107 zapewniających obsługę komunikacyjną.

Kursy linii nocnej 247 w kierunku centrum miasta zostaną skierowane objazdem od ulicy Wałbrzyskiej przez ulicę Krzycką i Letnią z pominięciem ulicy Przyjaźni.

Zgłoś uwagę