Przemysław Płacheta zamienia Śląsk na Norwich City

Jeden z najlepszych w minionym sezonie zawodników Śląska, Przemysław Płacheta, odchodzi z Wrocławia. Młody skrzydłowy podpisał czteroletnią umowę z angielskim Norwich City, występującym w Championship (drugi poziom rozgrywek).

  • fot. Krystyna Pączkowska (www.slaskwroclaw.pl)

    fot. Krystyna Pączkowska (www.slaskwroclaw.pl)


Zawodnik trafił do stolicy Dolnego Śląska w czerwcu zeszłego roku z Podbeskidzia Bielsko-Biała. W swojej karierze ma także występy w niemieckim Sonnenhof Großaspach i Pogoni Siedlce, a także w młodzieżowych drużynach RB Lipsk, Polonii Warszawa, Pelikana Łowicz, SMS-u i ŁKS-u Łódź.

Szybki i bramkostrzelny

Płacheta w zakończonym w niedzielę sezonie wystąpił w 35 meczach WKS-u, za każdym razem wychodząc w wyjściowym składzie. Strzelił osiem goli, co daje mu – wspólnie Erikiem Exposito – tytuł najskuteczniejszego zawodnika Śląska. Zanotował też pięć asyst. Kibice wrocławskiego zespołu bez wątpienia zapamiętają go z jego rajdów. Niezwykle szybki pomocnik dzierży rekord sprintów w PKO BP Ekstraklasie, do niego również należy rekord osiągniętej prędkości (35,22 km/h). W sierpniu został wybrany Młodzieżowcem Miesiąca, a po sezonie trafił do najlepszej "11" młodzieżowców PKO Ekstraklasy.

Płacheta przychodząc do Śląska podpisał z klubem trzyletni kontrakt, jednak po roku gry dla zielono-biało-czerwonych barw skrzydłowy w ramach transferu definitywnego przechodzi do Norwich City. Jego nowy klub w tym sezonie spadł z Premier League i w rozgrywkach 2020/2021 będzie walczył w Championship. Z nową drużyną Polak związał się czteroletnią umową. Nieoficjalnie mówi się, że Anglicy zapłacą za wykupienie zawodnika 3 miliony euro, co jest transferowym rekordem w historii Śląska.

Rozstania i transfery

W niedzielę WKS pożegnał się z czterema innymi piłkarzami - Filipem Markoviciem, Łukaszem Broziem, Kamilem Dankowskim i Michałem Chrapkiem, a wcześniej nie przedłużono umowy z Mateuszem Radeckim. W międzyczasie Śląsk pozyskał trzech zawodników - bramkarza Michała Szromnika oraz pomocnicy: Mateusz Praszelik i Rafał Makowski.Zgłoś uwagę