Przejście Świdnickie – przeniesienie przystanku tramwajowego

Na 30 maja planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu przebudowy przejścia Świdnickiego. Wymaga to zamknięcia przystanku „Świdnicka”. Tramwaje przez kilka tygodni będą zatrzymywać się na tymczasowym przystanku na ul. Kazimierza Wielkiego/Zamkowej.


Na początku roku rozpoczęła się przebudowa przejścia Świdnickiego. Do tej pory budowlańcy przełożyli kanalizację deszczową po stronie północnej, wykonali przyłącza wody i prace rozbiórkowe w przejściu podziemnym, zabezpieczyli też wykopy i wykonali część robót ziemnych. Teraz przyszedł czas na kolejny etap prac, który wymaga przeniesienia przystanku tramwajowego „Świdnicka”. To planowane jest na 30 maja (sobota). Zostanie on wyłączony z ruchu tramwajowego, a składy linii 3, 4, 10, 23 i 33 będą zatrzymywały się na uruchomionym przystanku tymczasowym „Zamkowa” przy skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego, Zamkowej i Gepperta.

Komunikat o zmianach w ruchu tramwajowym

Wykonawca przebudowy szacuje, że czas tych robót to 5-8 tygodni. Informacje o zmianach już pojawiły się na tablicach przystankowych i w wiatach.

Zobacz, jak powstawał przystanek

Ruch kołowy

Kolejny etap robót oznacza też niewielkie zmiany dla kierowców. Drogowcy zwężą jedną jezdnię wzdłuż krawężników, aby je zdemontować i zacząć montaż nowej nawierzchni peronów przystankowych.

Piesi

Piesi nadal będą mogli przechodzić przez tymczasowe przejście w ciągu ul. Świdnickiej, natomiast przejście przez ul. Kazimierza Wielkiego w rejonie ul. Widok zostanie nieco zwężone, ale cały czas drożne dla ruchu pieszego.
Po 30 maja robotnicy skoncentrują się na robotach rozbiórkowych nawierzchni peronów, rozpoczną też prace konstrukcyjne na dojściach do przystanku oraz roboty torowe. Na tym etapie w planach jest też budowa płyt fundamentowych pod pomieszczenia galerii i schody.
Wszystkie prace przy przebudowie przejścia Świdnickiego mają zakończyć się do końca 2015 roku.

Zgłoś uwagę