Powstaje naziemne przejście dla pieszych przez ul. Legnicką [WIDEO]

Na ulicy Legnickiej, na wysokości ulicy Młodych Techników, już wkrótce pojawi się nowe naziemne przejście dla pieszych. Zostanie w tym miejscu postawiona również sygnalizacja świetlna. To część realizacji programu likwidacji barier architektonicznych.


Na ulicy Legnickiej trwają prace związane z wyznaczeniem naziemnego przejścia dla pieszych. Nie wiąże się to z utrudnieniami dla kierowców, roboty drogowe obejmują przede wszystkim chodniki i perony przystankowe. Przejście umożliwi osobom niepełnosprawnym, rodzicom z wózkami dziecięcymi, seniorom i osobom mniej sprawnym fizycznie komfortowy i samodzielny dostęp do peronów tramwajowych. Obecnie wejście na perony jest możliwe wyłącznie z przejścia podziemnego.

Prace przy budowie nowego przejścia przez ul. Legnicką toczą się jednocześnie po obu stronach ulicy i na peronach przystankowych.

– Ta inwestycja, była planowana od lat, razem z pasami na wysokości placów Jana Pawła II i Strzegomskiego. Przejście podziemne na Młodych Techników pozostanie tak jak np. na pl. Strzegomskim i na pl. Jana Pawła II. Będzie to alternatywa dla pieszych – podkreśla Ewa Mazur ze ZDiUM.

– Chodniki i perony wymagają przełożenia oraz wyprofilowania, aby można było zamontować płytki stop i obniżone krawężniki. Trzeba również pociągnąć okablowanie do zasilenia sygnalizacji świetlnej i zamontować elementy jej konstrukcji. Nawierzchnia przejścia i przejazdu rowerowego w torowisku będzie wykonana w technologii inno STRAIL – całkowicie rozbieralnej – dodaje Mazur.

Wrocław usuwa bariery

To kolejne przejście naziemne, które powstanie w centrum miasta w rejonie przejść podziemnych. Te drugie często stanowią dużą barierę architektoniczną, szczególnie dla starszych mieszkańców. Wcześniej takie inwestycje zostały zrealizowane w rejonie placu Jana Pawła II, na ul. Świdnickiej, placu Strzegomskim i rondzie Reagana.

O naziemne przejście od lat apelowali mieszkańcy, aktywiści miejscy oraz rada osiedla Szczepin. Teraz inwestycja staje się faktem.Zgłoś uwagę