wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zmniejszenie kaucji lub bankowego zabezpieczenia [ZAKOŃCZONE]
Zmniejszenie kaucji lub bankowego zabezpieczenia [ZAKOŃCZONE]

Pomimo odmrażania gospodarki sytuacja wielu wrocławskich przedsiębiorców nadal jest bardzo trudna. Miasto proponuje możliwość czasowego wykorzystania środków z zabezpieczenia ustanawianego przy umowach najmu lub dzierżawy na pokrycie należności, wynikających z tych umów. ZAKOŃCZONE

Reklama

Na czym polega pomoc?

Wsparcie obejmie przedsiębiorców, którzy przy podpisaniu umowy najmu/dzierżawy nieruchomości miejskich ustanowili zabezpieczenie należności wobec gminy w formie kaucji lub blokady na rachunku bankowym. Zabezpieczenie to obecnie równowartość 3-krotnych miesięcznych opłat brutto.

W ramach tego narzędzia Wrocławskiego Pakietu Pomocowego przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zmniejszenie tego zabezpieczenia do wysokości 1-krotnego miesięcznego czynszu brutto z opłatami za media.

Zwolniona kwota zabezpieczenia zostanie przeznaczona na poczet dotychczasowych lub przyszłych zobowiązań przedsiębiorcy wynikających z umowy najmu/dzierżawy nieruchomości (bezpośrednio przelewem na gminny, indywidualny rachunek przedsiębiorcy).

Jak uzyskać wsparcie?

Aby skorzystać z pomocy należy złożyć wniosek do tej jednostki miejskiej, z którą przedsiębiorca się rozlicza. Może to być np.: Zarząd Zasobu Komunalnego czy Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o. Wniosek należy złożyć nie później niż do 31 lipca 2020 r.

Uzupełnienie kwoty zabezpieczenia (kaucji lub blokady środków)

Przedsiębiorca zostanie zobowiązany do uzupełnienia zabezpieczenia do pierwotnej kwoty (wynikającej z zawartej umowy) do 30 września 2021 roku.

Na co jeszcze mogą liczyć przedsiębiorcy?

Firmy znajdujące się w trudnej sytuacji ekonomicznej mogą wystąpić o ulgi do Centrum Wsparcia Przedsiębiorców. Taką możliwość przewiduje m.in. uchwała nr XLVII/1415/10 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 18 marca 2010 roku.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego:

Wrocławski Pakiet Pomocowy dla przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl