wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wroclaw hubem samorządowej cyfryzacji. Powstaje Zintegrowana Platforma Zarządzania JST
Na zdjęciu panorama Wrocławia UM Wrocławia
Na zdjęciu panorama Wrocławia

Integracja wszystkich miejskich danych m.in. drogowych, zarządzanie i monitorowanie mediów w wybranych budynkach będących własnością miasta oraz obsługa spraw administracyjnych – to tylko niektóre z możliwości jakie przyniesie Zintegrowana Platforma Zarządzania JST. Dzięki niej poprawi się jakości życia mieszkańców i warunki funkcjonowania przedsiębiorców. Miasto podpisało właśnie list intencyjny w tej sprawie.

Reklama

We wtorek, 22 listopada w Warszawie Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia i Janusz Cieszyński, sekretarz Stanu ds. cyfryzacji w Kancelaria Premiera RP podpisali list intencyjny ws. projektu pilotażowego Zintegrowanej Platformy Zarządzania JST.

Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia podkreśla, że platforma będzie narzędziem informatycznym, który w ramach jednego środowiska zintegruje systemy oraz dane miejskie, umożliwi zarządzanie nimi, pozwoli optymalizować procesy zarządcze oraz udostępni dla mieszkańców i przedsiębiorców e-usługi.

Wrocław staje się hubem, laboratorium tworzącym nowoczesne rozwiązania w cyfryzacji do użytku przez jednostki samorządu terytorialnego. Dostarczone narzędzia wpłyną na poprawę jakości życia mieszkańców i poprawę warunków funkcjonowania przedsiębiorców
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

Wdrożenie pilotażowe obejmie trzy merytoryczne obszary testowe, dotyczące: pasa ruchu drogowego, zarządzania i monitorowania mediów w wybranych budynkach będących własnością miasta, obsługi spraw administracyjnych w obszarze środowiska. Start w przyszłym roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl