wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zamiast szpitalnej sali – Pokój Życzliwości. Wrocławskie firmy pomagają
Zamiast szpitalnej sali – Pokój Życzliwości. Wrocławskie firmy pomagają Stowarzyszenie Pozytywne.com

Przytulne i nowoczesne – tak wyglądają Pokoje Życzliwości. To świetlice urządzane w szpitalach dziecięcych, w których mali pacjenci mogą na chwilę zapomnieć o chorobie. Takie miejsce powstało w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Dzieci w podwrocławskich Wierzbicach. Głównym sponsorem była wrocławska firma Totalmoney.pl. Pomysłodawcą akcji jest wrocławskie Stowarzyszenie Pozytywne.com.

Najnowszy, czternasty w Polsce Pokój Życzliwości oddano w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Dzieci w Wierzbicach. Placówka prowadzona jest przez Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa w podworskiej gminie Kobierzyce. Poprzedni Pokój Życzliwości otwarto w ZOL w Jaszkotlu.

Nowy Pokój Życzliwości to świetlica z aneksem kuchennym i częścią jadalnianą, z której każdego dnia od rana do wieczora korzystają najmłodsze dzieci.

Pokój Życzliwości zdjęcie otwarcia Fot. Pozytywne.com
Pokój Życzliwości zdjęcie otwarcia
W świeżo wyremontowanym pomieszczeniu mogą one korzystać ze sprzętu telewizyjnego, gier edukacyjnych oraz przyborów szkolnych – bardzo dokładnie dobranych. Profesjonalny personel dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg każdej aktywności dzieciaków. Pokój składa się z czterech stref: artystycznej, zabawy, edukacji i czytelni. Projekt realizujemy przy współpracy z przedstawicielami psychologów dziecięcych, pediatrów, projektantów wnętrz oraz pedagogów. Naszym marzeniem jest, aby w każdym polskim szpitalu, a teraz także placówkach opiekuńczych, udało się stworzyć Pokój Życzliwości.

Katarzyna Dziewięcka, koordynator projektu Pokoje Życzliwości

ZOL w Wierzbicach: opieka dla niepełnosprawnych dzieci

ZOL w Wierzbicach ma pod opieką 50 niepełnosprawnych dzieci. Ośrodek kompleksowo opiekuje się chorymi dziećmi i młodzieżą z upośledzeniem zdolności do samodzielnego poruszania się.

– Pacjentami są dzieci, które nie kwalifikują się do leczenia szpitalnego, a wymagają kontynuacji leczenia farmakologicznego oraz dietetycznego i posiadają przeciwwskazania do samodzielnego pozostania w domu, są niezdolne do samoopieki oraz wymagają kontroli lekarskiej, fachowej pielęgnacji i rehabilitacji oraz zapewnienia opieki pielęgniarskiej – wylicza Katarzyna Dziewięcka

Zakład specjalizuje się w leczeniu i usprawnianiu dzieci oraz młodzieży ze schorzeniami takimi jak: dziecięce porażenie mózgowe, postępująca dystrofia mięśniowa czyli tzw. zanik mięśni, stany po operacji przepukliny oponowo-rdzeniowej, niedowład kończyn, wrodzone oraz nabyte wady postawy, stany powypadkowe.

Zakład w Wierzbicach jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej długoterminowej. Ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jego misją jest pomoc dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej w odzyskaniu możliwie jak największego zakresu sprawności i niezależności oraz poprawa jakości ich życia.

 

Pokój Życzliwości – pomogli sponsorzy

Organizatorzy akcji podkreślają, że projekt Pokoju Życzliwości zrealizowano dzięki wspaniałym ludziom o wielkim sercu.

Głównym sponsorem Pokoju Życzliwości w Wierzbicach jest wrocławska firma Totalmoney.pl. Partnerami projektu są firmy: Dr. Schumacher, 4wall home&decor, Fundacja Zaczytani.org, Fundacja Dotknij Pomocy. Remont przeprowadziła firma Trido. Projekt Pokoju Życzliwości jest autorstwa architektki wnętrz Katarzyny Wilgan.

– Z całego serca dziękujemy wszystkim pracownikom firm: Totalmoney.pl, Extradom i Homebook za zorganizowanie ogromnej zbiórki dla dzieci z zakładu. Jesteśmy wdzięczni i niezwykle wzruszeni ile zabawek, gier, puzzli, książek, ubranek, kolorowanek, kredek, farb i wszelkich pomocy plastycznych przekazaliście dla dzieci – dodaje Katarzyna Dziewięcka.

Pozytywne.com pomysł z Wrocławia

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl