www.wroclaw.pl

  Zamiast szpitalnej sali – Pokój Życzliwości. Wrocławskie firmy pomagają

  Przytulne i nowoczesne – tak wyglądają Pokoje Życzliwości. To świetlice urządzane w szpitalach dziecięcych, w których mali pacjenci mogą na chwilę zapomnieć o chorobie. Takie miejsce powstało w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Dzieci w podwrocławskich Wierzbicach. Głównym sponsorem była wrocławska firma Totalmoney.pl. Pomysłodawcą akcji jest wrocławskie Stowarzyszenie Pozytywne.com.

  Fot. Stowarzyszenie Pozytywne.com

  Najnowszy, czternasty w Polsce Pokój Życzliwości oddano w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Dzieci w Wierzbicach. Placówka prowadzona jest przez Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa w podworskiej gminie Kobierzyce. Poprzedni Pokój Życzliwości otwarto w ZOL w Jaszkotlu.

  Nowy Pokój Życzliwości to świetlica z aneksem kuchennym i częścią jadalnianą, z której każdego dnia od rana do wieczora korzystają najmłodsze dzieci.

  Pokój Życzliwości zdjęcie otwarcia Fot. Pozytywne.com
  Pokój Życzliwości zdjęcie otwarcia
  W świeżo wyremontowanym pomieszczeniu mogą one korzystać ze sprzętu telewizyjnego, gier edukacyjnych oraz przyborów szkolnych – bardzo dokładnie dobranych. Profesjonalny personel dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg każdej aktywności dzieciaków. Pokój składa się z czterech stref: artystycznej, zabawy, edukacji i czytelni. Projekt realizujemy przy współpracy z przedstawicielami psychologów dziecięcych, pediatrów, projektantów wnętrz oraz pedagogów. Naszym marzeniem jest, aby w każdym polskim szpitalu, a teraz także placówkach opiekuńczych, udało się stworzyć Pokój Życzliwości.

  Katarzyna Dziewięcka, koordynator projektu Pokoje Życzliwości

  ZOL w Wierzbicach: opieka dla niepełnosprawnych dzieci

  ZOL w Wierzbicach ma pod opieką 50 niepełnosprawnych dzieci. Ośrodek kompleksowo opiekuje się chorymi dziećmi i młodzieżą z upośledzeniem zdolności do samodzielnego poruszania się.

  – Pacjentami są dzieci, które nie kwalifikują się do leczenia szpitalnego, a wymagają kontynuacji leczenia farmakologicznego oraz dietetycznego i posiadają przeciwwskazania do samodzielnego pozostania w domu, są niezdolne do samoopieki oraz wymagają kontroli lekarskiej, fachowej pielęgnacji i rehabilitacji oraz zapewnienia opieki pielęgniarskiej – wylicza Katarzyna Dziewięcka

  Zakład specjalizuje się w leczeniu i usprawnianiu dzieci oraz młodzieży ze schorzeniami takimi jak: dziecięce porażenie mózgowe, postępująca dystrofia mięśniowa czyli tzw. zanik mięśni, stany po operacji przepukliny oponowo-rdzeniowej, niedowład kończyn, wrodzone oraz nabyte wady postawy, stany powypadkowe.

  Zakład w Wierzbicach jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej długoterminowej. Ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jego misją jest pomoc dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej w odzyskaniu możliwie jak największego zakresu sprawności i niezależności oraz poprawa jakości ich życia.

   

  Pokój Życzliwości – pomogli sponsorzy

  Organizatorzy akcji podkreślają, że projekt Pokoju Życzliwości zrealizowano dzięki wspaniałym ludziom o wielkim sercu.

  Głównym sponsorem Pokoju Życzliwości w Wierzbicach jest wrocławska firma Totalmoney.pl. Partnerami projektu są firmy: Dr. Schumacher, 4wall home&decor, Fundacja Zaczytani.org, Fundacja Dotknij Pomocy. Remont przeprowadziła firma Trido. Projekt Pokoju Życzliwości jest autorstwa architektki wnętrz Katarzyny Wilgan.

  – Z całego serca dziękujemy wszystkim pracownikom firm: Totalmoney.pl, Extradom i Homebook za zorganizowanie ogromnej zbiórki dla dzieci z zakładu. Jesteśmy wdzięczni i niezwykle wzruszeni ile zabawek, gier, puzzli, książek, ubranek, kolorowanek, kredek, farb i wszelkich pomocy plastycznych przekazaliście dla dzieci – dodaje Katarzyna Dziewięcka.

  Pozytywne.com pomysł z Wrocławia