wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Historie Sukcesów
  4. XTPL z Wrocławia wyróżniony przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii
spotkanie w Berlinie źródło:XTPL
spotkanie w Berlinie

Firma XTPL z Wrocławia znalazła się w grupie 12 najbardziej obiecujących startupów w Europie.

Reklama

Największa europejska instytucja wspierająca innowacje – European Institute of Innovation & Technology – wytypowała 12 najbardziej obiecujących startupów z Europy i zaprosiła je do Berlina na spotkanie z dziennikarzami mediów z różnych krajów. Po raz pierwszy w historii wśród wybranych firm znalazła się także spółka z Polski.

European Institute of Innovation & Technology wytypowała najlepsze startupy spośród tych, które brały wcześniej udział w jej programach akceleracyjnych. Wejście do takiego programu wymaga pozytywnego przejścia skomplikowanego procesu kwalifikacji, a udział w nim – zaangażowania i skutecznego przedstawienia opracowywanej technologii i korzyści z niej płynących.

W Berlinie XTPL zaprezentował swój wynalazek dziennikarzom z całej Europy. Prezentacji polskiej spółki wysłuchali przedstawiciele między innymi Computer Weekly, Le Soir, La Stampy, Forbesa, BBC, Deutsche Welle czy TOK FM.

– To dla nas niezwykle ważne wydarzenie, które pozwoliło nam zainteresować europejskie media, a tym samym – zaprezentować się bardzo dużej grupie odbiorców na starym kontynencie. Pamiętajmy, że technologia XTPL może zostać wykorzystana nie tylko w panelach fotowoltaicznych, ale i choćby w wyświetlaczach. A to oznacza, że może mieć z nią do czynienia każdy użytkownik urządzeń mobilnych. Z przyjemnością o tym opowiadamy i tłumaczymy, jak nasz wynalazek może wpłynąć na komfort korzystania także ze smartfonów czy tabletów – mówi dr Filip Granek, CEO w XTPL.

30 Kreatywnych Wrocławia

To kolejny sukces firmy Filipa Granka, jednego z laureatów rankingu organizowanego przez portal wroclaw.pl – „30 Kreatywnych Wrocławia 2016”. W październiku 2016 r. wrocławska firma XTPL jako jedyna z Polski zaprezentowała swoją technologię podczas Inpho Venture Summit w Bordeaux. W spotkaniu uczestniczyły 23 najbardziej obiecujące firmy technologiczne z całego świata.

European Institute of Innovation & Technology (EIT) powstał w 2008 roku z inicjatywy Unii Europejskiej zmierzającej do stworzenia europejskiej organizacji naukowej na wzór MIT. Siedzibą Rady Zarządzającej EIT jest Budapeszt.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl