wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
dr inż. Filip Granek. założyciel i prezes XTPL SA
dr inż. Filip Granek. założyciel i prezes XTPL SA

Wrocławska firma XTPL jako jedyna z Polski zaprezentowała swoją technologię podczas Inpho Venture Summit w Bordeaux. W spotkaniu uczestniczyły 23 najbardziej obiecujące firmy technologiczne z całego świata.

Reklama

Międzynarodowi inwestorzy, partnerzy biznesowi i 23 najbardziej obiecujące firmy technologiczne z całego świata. Tak wyglądała tegoroczna edycja Inpho Venture Summit, podczas której spółka z Wrocławia – XTPL zaprezentowała wyniki swoich badań  nad nowymi technologiami materiałowymi.

– Nasze rozwiązanie służy podniesieniu wydajności ogniw słonecznych i wyświetlaczy. Opracowaliśmy nowy sposób skalowalnego drukowania ultracienkich, sto razy cieńszych od ludzkiego włosa, metalicznych przewodów, które dobrze przewodzą prąd i są elastyczne – wyjaśnia dr inż. Filip Granek, założyciel i prezes XTPL SA.

Inpho Venture Summit to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych na rynku nowych technologii. Szczyt ten gromadzi każdego roku biznesmenów poszukujących obiecujących inwestycji w obszarze fotoniki i innowacyjnych technologii. Tegoroczna edycja Inpho Venture Summit odbyła się 6-7 października.

– Udział w Inpho Venture Summit to dla nas ogromne wyróżnienie, dzięki któremu mogliśmy kolejny raz opowiedzieć o technologii XTPL na arenie międzynarodowej. XTPL znalazł się w wąskim gronie 23 firm z całego świata i technologii uznanych za najbardziej interesujące i obiecujące. Udział w tym wydarzeniu przyniósł nam mnóstwo korzyści, bo szczyt w Bordeaux – poza walką o uwagę inwestorów – był również doskonałą okazją do nawiązania nowych, branżowych znajomości – wyjaśnia Filip Granek i dodaje, że podczas spotkania odbyły sięi prelekcje przedstawicieli takich gigantów, jak: Samsung Ventures, Ciena, Total Ventures, EDF, Schneider, PSA Group, Legrand i European Investment Fund.

Filip Granek jest jednym z laureatów rankingu organizowanego przez portal wroclaw.pl – „30 Kreatywnych Wrocławia 2016”

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl