wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Tworzą kapsułkę, która filmuje układ pokarmowy. Wygrali 30 tys. w konkursie startupowym
Nowoczesne laboratorium medyczne, zdjęcie ilustracyjne shutterstock
Nowoczesne laboratorium medyczne, zdjęcie ilustracyjne

BioCam to młoda wrocławska firma technologiczna zajmująca się obrazowaniem medycznym wspomaganym sztuczną inteligencją. Podczas pierwszego konkursu Tech Contest dla startupów, jaki odbył się w trakcie tegorocznej edycji Made in Wroclaw, zajęła pierwsze miejsce i zdobyła 30 tys. zł na dalszy rozwój.

Reklama

Siedem najlepszych, wyselekcjonowanych młodych firm zakwalifikowało się do specjalnego konkursu startupowego Tech Contest, który po raz pierwszy odbył się w trakcie tegorocznej, siódmej już edycji Made in Wroclaw. Znalazły się wśród nich: CancerCenter.ai, BioCam, 71debt, ReQiu, AllAbout, Green Sequest i PolyDust. Są to startupy z sektorów takich jak climate-tech, HR i med-tech. Nie tylko mogły one zaprezentować swoje projekty szerszej publiczności, w tym potencjalnym inwestorom, ale także rywalizowały o wysokie nagrody finansowe.

Przedstawione projekty były niezwykle innowacyjne i ciekawe m.in. dotyczące ochrony środowiska oraz medycyny. Wygrał ten związany z przyjaznym badaniem całego przełyku układu pokarmowego człowieka za pomocą nano kamery.
Marcin Urban, Skarbnik Wrocławia

Aż 13 godzin filmu z wnętrza człowieka

Zwycięzcą okazała się wrocławska firma BioCam, która tworzy kapsułkę endoskopową, czyli urządzenie, przechodzące przez układ pokarmowy i rejestrujące wszystko, co się tam dzieje.

Kapsułka ta robi 13 godzin filmu ze wszystkiego co tam znajdzie. Później lekarze mogą go sobie oglądać na platformie telemedycznej i oceniać nasze wnętrzności. Bardzo się radujemy, że wygraliśmy. Choć było to zaskoczenie, to tak naprawdę troszkę wewnętrznie czułem, że tak się stanie, bo ta technologia z pewnością osiągnie sukces. Musimy tylko zaistnieć w tym zakresie na arenie międzynarodowej.
Piotr Sobolewski z BioCam

Połączyli świat startupów z dużym biznesem

BioCam w nagrodę otrzymał 30 tys. zł od Przedsiębiorczego Wrocławia. Drugie miejsce zajęła firma CancerCenter.ai, która otrzymała 15 tys. zł od InPost, a trzecie miejsce przypadło startupowi AllAbout, który Biuro Rachunkowe JWW nagrodziło 5 tys. zł. Natomiast nagroda specjalna od WP2 Investments w wysokości 3 tys. zł oraz bilet na konferencję "Sztuka Fundraisingu" i opieka mentorska trafiły w ręce CancerCenter.

Jestem zachwycona ilością pomysłów i innowacji. Po raz kolejny nie mam żadnych wątpliwości, że Wrocław jest miastem technologii, biznesu i nauki. Tutaj naprawdę warto być, warto słuchać tych ludzi, warto ich znać i warto być na takich wydarzeniach.
Katarzyna Can, członkini jury, założycielka Hola HR, współzałożycielka TechSHEroes

Celem konkursu startupowego Tech Contest było połączenie świata startupów ze światem dużego biznesu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl