wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie obiekty nominowane do nagród architektonicznych
Nowe Żerniki
Nowe Żerniki

Osiedle Nowe Żerniki, budynek Witolda 43 oraz zagospodarowanie terenu nabrzeży rzeki Oławy to wrocławskie miejsca nominowane do nagród głównych IX edycji konkursu „Życie w Architekturze”.

Reklama

Jury ogólnopolskiego konkursu „Życie w architekturze” nominowało do nagród głównych 21 realizacji. W kategorii „Najlepszy Budynek Wielorodzinny w Polsce w latach 2015-2019” finalistami zostały dwa wrocławskie obiekty: Osiedle Nowe Żerniki, zaprojektowane przez około 40 pracowni architektonicznych, gdzie jednym z inwestorów jest Gmina Wrocław oraz budynek Witolda 43, którego autorem jest Maćków Pracownia Projektowa.

Witolda 43

Z kolei w kategorii „Najlepszy Obiekt Projektowany dla Klimatu w Polsce w latach 2015-2019” uznanie zyskało zagospodarowanie terenu nabrzeży rzeki Oławy we Wrocławiu, zaprojektowane przez Vertigo Margareta Jarczewska, zrealizowane w 2019 roku. Również w tym przypadku inwestorem była Gmina Wrocław.

– Ostatnie lata, miesiące zmieniły kryteria ocen w wielu dziedzinach, również w architekturze – mówi Dariusz Herman, przewodniczący jury. – Od dzisiejszych budynków oczekujemy odpowiedzi na problemy nie tylko przestrzenne, nie tylko estetyczne czy funkcjonalne. Oczekujemy odpowiedzi na pytanie o życie w architekturze, także w kontekście społecznym i ekologicznym. 

Nabrzeże rzeki Oławy we Wrocławiu

Internauci wybiorą swojego ulubieńca

Już 7 i 8 października 2020 roku autorzy nominowanych realizacji zaprezentują je członkom jury podczas publicznych obrad w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury. Z uwagi na sytuację epidemiczną, posiedzenie pozostanie zamknięte dla osób postronnych. Będzie jednak transmitowane on-line i udostępnione w internecie. 

Z kolei 12 października startuje plebiscyt na „Ulubieńca Polski”. Internauci będą mogli wybierać spośród wszystkich finalistów tegorocznej edycji.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl