wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie firmy z klastra ITCorner pomagają potrzebującym
Aukcja charytatywna zorganizowana przez wrocławską spółkę Amsterdam Standard. - Zarówno aukcja jak i integracja były w przebraniach, dlatego nie zwracajcie uwagi na stroje aukcjonariuszy ;) - mówi Radosław Fąfara z Amsterdam Standard. Amsterdam Standard
Aukcja charytatywna zorganizowana przez wrocławską spółkę Amsterdam Standard. - Zarówno aukcja jak i integracja były w przebraniach, dlatego nie zwracajcie uwagi na stroje aukcjonariuszy ;) - mówi Radosław Fąfara z Amsterdam Standard.

W 2012 roku w stolicy Dolnego Śląska założony został klaster firm technologicznych – ITCorner. Dziś  klaster ma 102 członków. Wrocławskie firmy IT pozostają aktywne nie tylko na polu biznesowym. Angażują się także w działania prospołeczne. Jak dokładnie? Przeczytajcie. Zebraliśmy kilka przykładów zaangażowania firm z ITCorner w okresie świątecznym.

Strategiczni.pl – zamiast na gadżetów postawili na cele charytatywne

Prezenty dla Partnerów to świetna inicjatywa, jednak wywołująca co najwyżej chwilowy uśmiech na ich twarzach. Dla dwóch Fundacji i Domu Dziecka w Obornikach Śląskich nasza pomoc to ogromne wsparcie w codziennych działaniach.

Dawid Kasprzyk, CEO Strategiczni.pl

Pod koniec ubiegłego roku Strategiczni.pl zakupili pralko-suszarkę dla podopiecznych Domu Dziecka w Obornikach Śląskich. Skompletowali także paczkę z najpotrzebniejszymi przedmiotami dla jeży pozostających pod opieką wrocławskiej Fundacji Ekostraży.

Wsparli też Fundację „Potrafię Pomóc” działającą na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi.

Mamy ogromną nadzieję, że oprócz realnej pomocy najbardziej potrzebującym, zaangażujemy do działania w podobny sposób jak najszersze grono osób. Serdecznie zachęcamy do wsparcia wymienionych organizacji i podejmowania podobnych inicjatyw. Niekiedy to, co dla nas wydaje się być małym gestem, dla innych jest nieocenioną pomocą.

Dawid Kasprzyk, CEO Strategiczni.pl

AWSM Systems – Szlachetna Paczka. Jak co roku

paczki przygotowane przez pracowników AWSM w ramach akcji Szlachetna Paczka

W przeszłości jeden z pracowników AWSM działał jako wolontariusz. I tak to się zaczęło.

Kiedyś usłyszeliśmy o akcji i postanowiliśmy się zaangażować. Pracownicy na spotkaniach firmowych mówili, że fajnie byłoby wspomóc kogoś charytatywnie, tak więc była to inicjatywa oddolna. Teraz to już trochę nasza tradycja. Mamy poczucie, że robimy coś dobrego. Integrujemy się. Przed pandemią, wspólnie pakowaliśmy paczki.

Michał Antoszczuk, AWSM Systems

Iteratec – zaczęło się od pluszowego tygrysa, a skończyło na dużej zbiórce

Pracownicy Iteratec zorganizowali niedawno dużą zbiórkę na rzecz domu dziecka „Wiosna” w Krzydlinie Małej pod Wołowem.

Cała historia zaczęła się od chęci oddania w dobre ręce firmowej maskotki – fioletowego tygrysa rozmiarów rzeczywistych. Najlepiej oczywiście w ręce dziecięce. Koleżanka nawiązała kontakt z domem małego dziecka w Krzydlinie Małej, który zechciał go przygarnąć. Od słowa do słowa, pojawiło się hasło, że może ktoś ma lub może podarować różne rzeczy, których dzieciaki potrzebują. Przekrój był ogromny – od zabawek, przez zeszyty po środki higieniczne i jedzenie. Ponieważ potrzeby były dość mocno sprecyzowane (i dobrze), poszliśmy w kierunku zbiórki i zakupów, a jeśli ktoś miał również coś do oddania, po prostu przyniósł to do biura.

Marcin Pogodzik, Iteratec

Amsterdam Standard – licytacja. O godne miejsce do leczenia

Pod koniec grudnia 2021 pracownicy Amsterdam Standard zorganizowali licytację. Cel? – Wsparcie dla Fundacji Instytutu CZMP, planującej remont oddziału Neurologii Rozwojowej i Epileptologii w Łodzi. Łącznie udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Córka jednego z naszych pracowników od kilku lat zmaga się z ciężkimi problemami neurologicznymi, co skutkuje częstymi odwiedzinami jego rodziny na oddziale Neurologii Rozwojowej i Epileptologii w Łodzi. Jest to jeden z najlepszych oddziałów neurologicznych w Polsce, niestety warunki tam panujące do najlepszych nie należą. Sprzęt, sale, cały oddział wymaga remontu. Nie wspominając nawet o braku łazienek, w których rodzice przebywający z dziećmi tygodniami w szpitalu, mogliby umyć coś więcej niż zęby. Czy nawet o braku dodatkowego materaca, żeby mogli przespać się gdzieś indziej, niż na zimnej podłodze czuwając przy swoich dzieciach. To wszystko doprowadziło nas do znalezienia Fundacji Instytutu CZMP.

Radosław Fąfara, Amsterdam Standard

Dzięki licytacji udało się uzbierać ponad 22 tysiące złotych, Amsterdam Standard dorzucił drugie tyle. Dodatkowych kilka tysięcy pracownicy uzbierali z dobrowolnych wpłat.

Mamy świadomość, że wielu ludzi angażuje się w akcje dawania dobra prywatnie, dlatego pomyśleliśmy, czemu nie mielibyśmy zjednoczyć sił jako organizacja. Uświadamiamy sobie i innym, że oddając od siebie niewiele, ale robiąc to razem, możemy zrobić coś, co naprawdę ma znaczenie i może zmienić czyjeś życie .

Radosław Fąfara, Amsterdam Standard

ARC Software – paczki dla dzieciaków i dużo, dużo innych działań

W działania społeczne angażujemy się cały rok. W 2021 prowadziliśmy warsztaty programistyczne, stworzyliśmy materiały edukacyjne dla dzieci oraz podarowaliśmy, wraz z 13 innymi wrocławskimi firmami, ogród seniorom - rezydentom domu pomocy społecznej. Zostaliśmy odznaczeni tytułem #ITHeroes, co było miłym wyróżnieniem naszej działalności. Święta to jednak czas magiczny, w którym jeszcze bardziej chce się pomagać. Zazwyczaj organizowaliśmy wśród pracowników zbiórkę w ramach Szlachetnej Paczki, w tym roku zdecydowaliśmy się pomóc organizacji Be Helpful - zespołowo stworzyliśmy, według listy potrzeb, paczki dla 5 dzieci pochodzących z problematycznych rodzin.

Adrian Kasprzak, CEO w ARC Software
Przykład podmiotów zrzeszonych w klastrze ITCorner pokazuje, że przeznaczanie budżetów prezentowych na wybrany przez firmę cel charytatywny oddziałuje pozytywnie nie tylko na otoczenie ale również na pracowników. Jeśli Twoja firma nie chce już brać udziału w wyścigu na najbardziej kreatywny gadżet dla klienta, albo po prostu chcecie zrobić wspólnie coś potrzebnego, możecie przyjrzeć się czym zajmują się organizacje pozarządowe w Waszym otoczeniu. Pomocny będzie m.in. opracowywany przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej guidebook CSR, przedstawiający oferty współpracy ngo-sów dla biznesu. Jego publikację zaplanowano na luty 2022 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl