wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:21

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski startup z jedną z najważniejszych europejskich nagród w branży technologicznej
na zdjęciu zespół nagrodzonego Vue Storefront Vue Storefront
na zdjęciu zespół nagrodzonego Vue Storefront

To dzięki niej witryny sklepów internetowych mogą być tworzone szybko, nowocześnie i efektywnie. Wrocławska firma Vue Storefront otrzymała właśnie nagrodę The Europas Tech Startup Awards 2022 w kategorii najgorętszego startupu technologicznego na rynku handlu elektronicznego i detalicznego.

Reklama

The Europas Tech Startup Awards jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów technologicznych w Europie, który wyróżnia najambitniejsze i odnoszące największe sukcesy startupy.

Wśród dotychczasowych laureatów odbywającego się już po raz czternasty plebiscytu znalazły się m.in. takie firmy jak Spotify, Wise, SoundCloud, Deliveroo czy Starling. Teraz w tym gronie jest również spółka założona we Wrocławiu Vue Storefront.

Jesteśmy zaszczyceni tą nagrodą i miejscem w gronie tak znakomitych zwycięzców z poprzednich edycji. Jest to świadectwo dla ciężkiej pracy naszego utalentowanego zespołu i dowód na to, że nasza firma zmierza we właściwym kierunku.
Patrick Friday, prezes Vue Storefront

Sklepy internetowe mogą działać efektywniej

Vue Storefront to wiodące na świecie rozwiązanie do tworzenia szybszych, odznaczających się wyższą jakością oraz przyciągających klientów stron sklepów internetowych.

Jest to technologia chmurowa, stworzona głównie z myślą o urządzeniach mobilnych, która łączy platformy e-handlu z systemami zarządzania treścią, systemami płatności, dostawcami usług wyszukiwania i innymi usługami zewnętrznymi.

Vue Storefront to pionierskie rozwiązanie w modelu Frontend-as-a-Service (FEaaS), w ramach którego firmy otrzymują narzędzia do tworzenia imersywnego i intuicyjnego środowiska cyfrowego dla klientów. Pozwala to wydłużyć czas ich przebywania na stronie, podwyższyć współczynniki konwersji i zwiększyć przychody sklepu.

Jedna z największych inwestycji w historii polskich startupów

W październiku 2021 r. Vue Storefront pozyskała 17,4 mln USD w rundzie A finansowania – wówczas jednej z największych w historii polskich startupów. Vue Storefront, będący nazwą zarówno spółki, jak i oprogramowania, to rozwiązanie z zakresu composable commerce, z którego aktualnie korzysta ponad 1,4 tys. sklepów na całym świecie.

Jako pierwszy inwestor instytucjonalny Vue Storefront jestem zachwycony widząc rozwój i sukcesy zespołu założycielskiego. To polska spółka, która będzie definiować globalny rynek e-commerce w nadchodzących latach, a jej potencjał rozwojowy jest nieograniczony.
Borys Musielak, wspólnik w SMOK Ventures

Powstali we Wrocławiu, działają na świecie

Spółka Vue Storefront powstała w 2021 r. we Wrocławiu, a obecnie posiada biura w Warszawie oraz San Francisco. Aktualnie z jej produktów korzysta ponad 1,4 tys. sklepów internetowych oraz przeszło 100 agencji partnerskich na całym świecie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl