wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski Park Technologiczny – dobre miejsce na rozwinięcie innowacyjnego biznesu
Laboratoria WPT WPT
Laboratoria WPT

Kompleks 14 laboratoriów i prototypowni wyposażonych w nowoczesny sprzęt, znajdujący się na powierzchni ponad 6 tys. mkw. to miejsce we Wrocławskim Parku Technologicznym przeznaczone dla innowacyjnych przedsiębiorców. Rozpoczynając swoją działalność nie muszą od razu inwestować w takie obiekty. Mogą je po prostu wynająć.

Reklama

Młode innowacyjne firmy mają szansę na szybszy rozwój dzięki pomocy de minimis udzielanej we Wrocławskim Parku Technologicznym. Umożliwia ona wynajęcie profesjonalnych, doskonale wyposażonych laboratoriów nawet 80 proc. taniej. Do ich dyspozycji jest kompleks 14 laboratoriów i prototypowni wyposażonych w światowej klasy sprzęt. Łącznie zajmują one powierzchnię ponad 6 tys. mkw. Dzięki temu przedsiębiorcy nie muszą inwestować we własną, kosztowną aparaturę do rozwoju projektów badawczo-rozwojowych. 

Tylko w ubiegłym roku nasz kompleks powiększył się o kilkaset metrów kwadratowych powierzchni dedykowanych m.in. branży biotechnologicznej. Uruchomiliśmy dwie nowe pracownie. Laboratorium Powierzchni Czystych oraz Laboratorium Technologii Bioinżynieryjnych.
Michał Kowalski, dyrektor Działu Obsługi Klienta i Laboratoriów WPT

Laboratorium Pomieszczeń Czystych to unikalny kompleks pracowni o wysokiej czystości i kontrolowanych parametrach, wyposażony m.in. w okna podawcze, sufity laminarne i filtry HEPA. To powierzchnia laboratoryjna dla wymagających, która daje możliwość korzystania ze specjalistycznego, proinnowacyjnego zaplecza. Podobnie jest w przypadku kompleksowo wyposażanego Laboratorium Technologii Bioinżynieryjnych. W obu laboratoriach są jeszcze dostępne powierzchnie na wynajem.

Tylko krok od pomysłu do projektu

Laboratoria WPT tworzą zaawansowaną technologicznie infrastrukturę, dzięki której możliwe są badania pozwalające na zmienianie nowatorskich pomysłów w produkty, mogące konkurować na światowych rynkach.

Firmy, które wybiorą na swoją siedzibę WPT, mogą nie tylko korzystać z laboratoriów i prototypowni, ale również uzyskać wsparcie w realizacji projektów badawczo-rozwojowych, a także korzystać ze szkoleń z zakresu chemii, biotechnologii, biologii molekularnej oraz farmacji.  Dotychczas z takich możliwości skorzystało wiele wyspecjalizowanych przedsiębiorstw, których działania skupiały się na obszarach takich jak: kriogenika, produkcja katalizatorów, innowacyjna energetyka, farmacja generyczna czy też badanie właściwości fizycznych różnego rodzaju produktów. 

Naszą ofertę dedykujemy szeroko pojętej branży life science. W szczególności wszystkim prowadzącym działalność badawczo-rozwojową i innowacyjną w obszarze chemii, biotechnologii, mikrobiologii, technologii rozwoju leków i produktów farmaceutycznych, kosmetycznych i spożywczych. Od początkujących startupów poprzez dojrzałe spółki technologiczne, realizujące zaawansowane procesy.
Katarzyna Piwowarczyk, kierownik Zespołu Laboratoriów Chemicznych i Bioinżynieryjnych WPT

Do wynajęcia nawet pojedyncze stanowiska

WPT udostępnia powierzchnię laboratoryjną zarówno w postaci pojedynczych stanowisk laboratoryjnych w pracowniach o charakterze wielodostępu poprzez samodzielne wyposażone pracownie laboratoryjne, które są udostępniane na wyłączność użytkownikom, aż po kompleksowe obszary laboratoryjne dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców.

W laboratorium inżynieryjnym mamy możliwość prowadzenia m.in. procesów opartych o technologię CNC, toczenia, frezowania, projektowania 3D. Dodatkowo uruchomiliśmy stację do prototypowania. Aktualnie mamy kilkanaście urządzeń wysoko wyspecjalizowanych i wysokowydajnych. Posiadamy również spektometr mas, który jest jednym z najmniejszych na świecie.
Łukasz Dzięgielewski, kierownik Laboratoriów Inżynieryjnych WPT

Oferta WPT jest bardzo elastyczna z uwagi na bardzo indywidualne potrzeby firm, które mają tu możliwość rozwoju i realizacji projektu badawczo-rozwojowego, z wykorzystaniem bogatego zaplecza sprzętowego, w innowacyjnym środowisku sąsiadujących firm bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów na budowę własnej insrastruktury.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl