wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Powstaje gra planszowa o Wrocławiu
Gamersway Łódzka edycja gry
Gamersway

Historia Dolnego Śląska, a przy okazji promocja firm – czyli gra planszowa o Wrocławiu.

Do tej pory twórcy serii „Wielki Pan” przygotowali 14 gier planszowych i 11 dedykowanych dla firm i instytucji. Część z nich powstała dla miast na Ukrainie, a pierwsza polska edycja, zatytułowana „Łódzki Pan”, trafiła już do Łodzi. W planach są kolejne miasta: Poznań, Gdańsk i Kraków. Teraz przyszedł czas na Wrocław i grę „Wrocławski Pan”.

Z mieszkańcami Wrocławia oraz firmami i instytucjami chcemy stworzyć unikatową grę planszową. Zamiast tradycyjnego rzucania kostką i przesuwania pionków po kawałku kartonu, proponujemy misternie wykonane i pełne niespodzianek połączenie gry strategicznej, edukacyjnej i przygodowej. „Łódzkiego Pana” ubraliśmy w strój fabrykanta, a teraz jesteśmy w trakcie zbierania sugestii na strój dla „Wrocławskiego Pana”, czy ma to być mieszczanin, czy może krasnal.

Maciej Koła z Gamersway
Gra „Łódzki Pan” Fot. Gamersway
Gra „Łódzki Pan”

Gra strategiczna i nauka historii

W grze „Wrocławski Pan” uczestnicy mają wcielać się w rolę historycznej postaci pochodzącej z Wrocławia oraz zdobywać miejskie imperium. Przez siedem kolejnych rund decydujemy o tym, czy nasz bohater ma kupić albo sprzedać produkt lub ziemię. Możemy też zatrudnić nowych pracowników i rozbudować przedsiębiorstwo.

– Każda z rund imituje jeden dzień tygodnia, więc na rozkręcenie interesu nie ma zbyt wiele czasu. Jednak „Wrocławski Pan” to nie tylko gra strategiczna. To także okazja do poznania bliżej historii stolicy Dolnego Śląska. Podczas każdej rozgrywki uczestnicy odtwarzają kolejne wydarzenia historyczne, które w istotny sposób wpłynęły na obecny charakter miasta. Zapraszamy do współpracy firmy i instytucje, które chcą znaleźć się na mapie Wrocławia – dodaje Maciej Koła.

Na pudełku gry będą obiekty, które są wizytówkami miasta. W środku znajdziemy zdobioną planszę z mapą, a na niej będą budynki firm i instytucji, które będą partnerami gry. W zestawie będą także m.in.: pionki dedykowane poszczególnym firmom pojawiającym się na planszy oraz karty funkcyjne regulujące przebieg gry.

Gra przygotowana dla miasta Dniepr na Ukrainie Fot. Gamersway
Gra przygotowana dla miasta Dniepr na Ukrainie

Czekają na propozycje mieszkańców

Twórcy gry czekają na propozycje od mieszkańców w sprawie historycznych postaci związanych z miastem. Na liście, która wciąż jest otwarta, są m.in.: Max Berg, Olga Tokarczuk, Marek Krajewski, Kinga Preis, Krasnal życzliwek, Tadeusz Różewicz, Angelus Silesius, Ferdynand Lasalle, Waldemar Prusik, Wanda Rutkiewicz, Edith Stein. Propozycje można wysyłać na adres: [email protected]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl