wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski BSH wznowił produkcję lodówek i piekarników. Pomagają w walce z koronawirusem

Wrocławski BSH wznowił produkcję lodówek i piekarników. Pomagają w walce z koronawirusem

Jarek Ratajczak,

BSH we Wrocławiu źródło: BSH
BSH we Wrocławiu

W poniedziałek, 20 kwietnia koncern BSH wznowił produkcję piekarników w fabryce przy ul. Żmigrodzkiej. W ubiegły czwartek, we wrocławskim zakładzie ponownie zaczęto produkować lodówki. Firma charytatywnie pomaga w walce z epidemią koronawirusa.

Reklama

Koncern BSH informuje, że we wrocławskich fabrykach wznowiono produkcję.

– W przypadku pracowników z działów wspomagających, za zgodą przełożonego, mają oni możliwość wykonywania pracy zdalnej w trybie home office – zaznacza Dariusz Bogacz z biura prasowego BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że w trakcie planowanego postoju dołożono wszelkich starań w zakresie zabezpieczenia stanowisk pracy oraz podjęto maksimum wysiłku w celu stworzenia bezpiecznych warunków pracy, zgodnie z wytycznymi rządowymi oraz najwyższymi standardami firmy. Zapewniono wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa (ochrony osobistej). Przeprowadzana jest regularna dezynfekcja miejsc i narzędzi pracy.

– Ograniczyliśmy dostęp do pomieszczeń BSH dla osób z zewnątrz. W miejscach, gdzie było to konieczne, zamontowaliśmy separatory między stanowiskami roboczymi. Ponadto, przygotowaliśmy stanowiska, w których pracownicy mają możliwość mierzenia temperatury na wypadek gdyby nasz pracownik poczuł się źle przygotowaliśmy specjalne pomieszczenia „izolatki” – dodaje Dariusz Bogacz.

BSH pomaga w walce z koronawirusem. #BoschwPogotowiu – pomoc dla szpitali o wartości 1 mln zł

Źródło: BSH

Marka Bosch pomaga szpitalom, szpitalnym oddziałom ratunkowym (SOR) i stacjom ratownictwa medycznego w całym kraju. Przekazuje na ich potrzeby setki urządzeń: pralki, suszarki, pralko - suszarki, czajniki i mikrofale. Wartość pomocy to 1 mln zł. 6 kwietnia była dostawa AGD do Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka Centrum Medycyny Ratunkowej. W planach są kolejne transporty.

Pomoc dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Źródło: BSH

16 kwietnia br. akcja #BoschwPogotowiu rozwinęła skrzydła. W jej ramach firma BSH przekazała sprzęty do wszystkich 22 baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w całej Polsce, w tym we Wrocławiu.

– Często ratownicy nie mają tego czasu, by zatroszczyć się o siebie. Mamy nadzieję, że dzięki przekazanemu AGD będą mieli poczucie, że ktoś czuwa nad tym, by w trakcie służby poczuli się bezpieczni. W ten sposób chcemy zwrócić im dobro, jakim się dzielą z nami wszystkimi na co dzień – dodają koordynatorzy akcji #BoschwPogotowiu.

Przedstawiciele LPR podkreślają, że sprzęt otrzymany od firmy BSH pomoże załogom pogotowia.

– W obecnej sytuacji, kiedy dbałość o higienę jest szczególnie ważna, zwiększyło się zapotrzebowanie na czyszczenie, pranie, dezynfekcję również odzieży wierzchniej. Podarowane pralki i suszarki pozwolą szybciej wykorzystać np. uprany kombinezon – mówi Justyna Sochacka, rzecznik prasowy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

BSH we Wrocławiu: produkuje i pomaga

Firma BSH działa na Dolnym Śląsku od 2017 roku. Firma ma dwie potężne fabryki lodówek i piekarników we Wrocławiu.

Koncern BSH we Wrocławiu aktywnie działa charytatywnie wspierając także organizacje pozarządowe.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl