wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławianie organizują I Ogólnopolską Konferencją Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców
Artur Wyglądała organizatorzy
Artur Wyglądała

I Ogólnopolska Konferencja Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców, to unikatowe wydarzenie łączące dwa obszary biznesowe i służące wymianie doświadczeń oraz wiedzy z zakresu outsourcingu usług księgowych.

Reklama

4 października organizowana jest I Ogólnopolska Konferencja Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL. O czym będziecie rozmawiać??

Artur Wyglądała, prezes Eliks Audytorska Sp. z o.o.: – Nikt jeszcze nie połączył dwóch branż, które przecież mocno ze sobą współpracują. Chcemy jako firma ELIKS, być liderem zmian. Nasze doświadczenie jako biura rachunkowego oraz aktywny udział w wielu stowarzyszeniach wspierających przedsiębiorców pokazało nam, że obie strony czują potrzebę zmian i chcą o tych zmianach rozmawiać. Konferencja to przede wszystkim panele dyskusyjne, wiedza i doświadczenie osób, które na co dzień pracują w biurach rachunkowych lub korzystają z ich usług.

Kogo zaprosiliście jako ekspertów?

– Zależało nam na tym, aby wykładowcy i paneliści byli wybitnymi profesjonalistami zarówno w dziedzinie rachunkowości jak i biznesu. Mamy mocną grupę branżystów związanych ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce, które jest patronem merytorycznym konferencji. Ze strony przedsiębiorców udział biorą przedstawiciele Business Centre Club, Dolnośląskiej Izby Gospodarczej, Stowarzyszenia Przedsiębiorców Kąteckich.

Między innymi będziecie mówić, dlaczego warto przenieść księgowość do biura rachunkowego? Czy to się opłaca?

– Zdecydowanie jest to tańsze i wydajniejsze rozwiązanie. Przedsiębiorca unika tworzenia etatowego działu księgowego.

Jak będzie przyszłość biur rachunkowych?

– Wysoki poziom informatyzacji biura rachunkowego przestaje być dzisiaj przewagą konkurencyjną, a staje się faktem. Wzorcowe biuro przyszłości to połączenie tradycyjnych wartości takich jak szacunek, uczciwość i etyka z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznym usprawniającymi pracę księgowego.

Dokumentem kończącym I Ogólnopolską Konferencję Biur Rachunkowych będzie wypracowana Konstytucja Dobrych Praktyk. Po co i dla kogo to robicie?

– Po uwolnieniu zawodu księgowego powstało sporo biur na rynku. ELIKS jako firma z 30-letnim doświadczeniem chce dbać o jakość usług w tym sektorze, stąd inicjatywa powstania Deklaracji Dobrych Praktyk –  zbioru zasad zapewniających wysoką jakość współpracy pomiędzy księgowym i przedsiębiorcą.

Mamy aspiracje, aby deklaracja w przyszłości urosła do rangi certyfikatu, ale to przyszłość, na dzisiaj celem dokumentu jest odpowiedź na pytanie, co to znaczy dobre biuro rachunkowe.

I Ogólnopolska Konferencja Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL

I Ogólnopolska Konferencja Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL

Spotkania / Konferencje
Termin 4 października 2018 08:30

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl