wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Wrocław wśród najlepszych innowacji społecznych w Polsce
ul. Piłsudskiego
ul. Piłsudskiego

Inicjatywa Wrocławia dotycząca zapoczątkowania zmian na ulicy Piłsudskiego – projekt „Z WIRTUALU DO REALU. Ulica handlowa – przestrzeń miejska współtworzona przez młodych” został wybrany do grona laureatów najlepszych innowacji społecznych w Polsce. Nowa wizja Piłsudskiego została już doceniona w Paryżu i Brukseli.

Reklama

17 września w Warszawie podczas uroczystej gali podsumowującej laureaci mieli okazję zaprezentować modele współpracy w ramach innowacji społecznych.

Poznaliśmy różne podejścia i aspekty: od pomocy w wejściu na rynek pracy osobom z niepełnosprawnościami, poprzez gry miejskie badające kompetencje zawodowe, po szerokiego spojrzenia i współtworzenia przestrzeni miejskich razem z młodymi ludźmi. Na 120 projektów z całej Polski w gronie 8 laureatów, których innowacje zostały wybrane do upowszechnienia, znalazły się łącznie 3 projekty z Wrocławia: projekt wirtualnej rzeczywistości wykorzystywanej w praktykach studenckich i projekt zatrudnienia osób z autyzmem w branży IT mówi Małgorzta Golak, Biuro Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia.

Projekt Biura Rozwoju Gospodarczego podsumowuje wizytówka filmowa.

Lista laureatów:

 • Przedsiębiorczość w 4G (Stowarzyszenie na Rzecz Postępu Demokracji ERWIN)
 • Praktyki wspomagane dla uczniów szkół przysposabiających do pracy szansą na podjęcie zatrudnienia na otwartym rynku pracy (Centrum Rozwoju Zawodowego – Monika Zakrzewska)
 • AsperIT – innowacyjne metody edukacyjne dla osób z Zespołem Aspergera i Wysokofunkcjonującym Autyzmem umożliwiające im podjęcie pracy w IT (Europejska Fundacja Aktywizacji Społecznej EFAS)
 • Z wirtualu do realu. Ulica handlowa – przestrzeń miejska współtworzona przez młodych (Gmina Wrocław)
 • Warsztaty reklamowej i artystycznej fotografii panoramicznej i tworzenia filmów 360 stopni w technologii Wirtualnej Rzeczywitości, produkcja filmów bazujących na potencjale technologii Wirtualnej i Poszerzonej Rzeczywistości (LOJKE Piotr Łój)
 • Sztuka – Innowacja – Praktyka (Fundacja ARTON)
 • Szkolna Agencja Reklamowa (SAR) jako innowacyjny model praktycznej edukacji w branżach kreatywnych (Agencja Reklamowa ArtGroup Sp. z o.o.)
 • Model wsparcia w kształtowaniu postaw przedsiębiorczych (Fundacja Linka)

Więcej: http://www.akcjainkubacja.pl/aktualnosci

Wrocław ma nową wizję Piłsudskiego – projekt doceniono w Paryżu i Brukseli

Więcej zieleni, miejsc do rekreacji, zielone torowisko i ogród społeczny – to tylko niektóre z propozycji zmian na ulicy Józefa Piłsudskiego. Jak będzie wyglądać za kilka lat? Jakie czekają ją zmiany i inwestycje? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy miejskiego projektu „Z wirtualu do realu”. Efektem jest specjalny film w technologii wirtualnej rzeczywistości. Wrocławski projekt był już prezentowany m.in. w Parlamencie Europejskim.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl