wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław w rankingu najlepszych miast do życia
Wrocław w rankingu najlepszych miast do życia Janusz Krzeszowski
Wrocław w rankingu najlepszych miast do życia

230 miast z całego świata i wśród najlepszych miejsc do życia Wrocław – tak wygląda najnowszy, opublikowany 23 lutego 2016 r., międzynarodowy ranking "Quality of Living" firmy doradczej Mercer.

Reklama

W ubiegłorocznym rankingu najlepszych miejsc do życia "Quality of Living" firmy Mercer, Wrocław był na miejscu 100. – w najnowszym zestawieniu miasto awansowało na pozycję 99. Warto podkreślić, że w rankingu oprócz Wrocławia znalazło się tylko jedno polskie miasto – Warszawa, która zajęła miejsce 79. (w ubiegłym roku ta sama pozycja).

W rankingu najlepszych miejsc do życia od 7 lat wygrywa Wiedeń. W pierwszej dziesiątce znalazły się: Zurych (2), Auckland w Nowej Zelandii (3). Monachium (4), Vancouver (5), Dusseldorf (6) i Frankfurt (7). Genewa (8), Kopenhaga (9) i Sydney (10). Na końcu stawki są: stolica Jemenu Sana, Bangi w Republice Środkowoafrykańskiej oraz Bagdad w Iraku.

Wrocław wśród najlepszych miast do życia

W klasyfikacji najlepszych miejsc do życia brano pod uwagę m.in. sytuację polityczną, poziom oświaty, transportu, opieki medycznej, środowisko naturalne oraz oferty: kulturalną, konsumencką i mieszkaniową. W ten sposób porównywana jest jakość życia w poszczególnych metropoliach na całym świecie. Na podstawie tych danych międzynarodowe firmy i organizacje – mogą szacować wynagrodzenie dla specjalistów pracujących poza swoim krajem.

W tegorocznym rankingu Mercer po raz pierwszy uwzględnił również osobiste bezpieczeństwo mieszkańców uwzględniając poziom przestępczości, ale też egzekwowanie prawa. W tym zestawieniu zwyciężył Luksemburg a za nim Berno, Helsinki i Zurych. Na końcu tego zestawienia wymieniono Damaszek i Bagdad.

Wrocław najlepszy w pozyskiwaniu zagranicznych inwestycji

W opublikowanym 15 lutego br. najnowszym rankingu European Cities and Regions of the Future 2016/2017 Wrocław zajął pierwsze miejsce w kategorii strategii pozyskiwania bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Czytaj więcej: Wrocław najlepszy w pozyskiwaniu zagranicznych inwestycji

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl