wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław zaprezentuje swoją ofertę na najważniejszych targach nieruchomości na świecie

Wrocław zaprezentuje swoją ofertę na najważniejszych targach nieruchomości na świecie

Katarzyna Wiązowska,

Podczas targów w Cannes promowane będzie Centrum Południe, jako wsparcie dla miasta w procesie przyciągania inwestorów. Skanska
Podczas targów w Cannes promowane będzie Centrum Południe, jako wsparcie dla miasta w procesie przyciągania inwestorów.

Przedstawiciele Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Urzędu Miejskiego Wrocławia, Agencji Rozwoju Przemysłu, EURO-PARKU Ząbkowice i firmy Skanska wspólnie zaprezentują ofertę stolicy Dolnego Śląska na Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji w Cannes, które rozpoczynają się 14 marca 2023 roku.

Reklama

Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji w Cannes to czterodniowe najbardziej prestiżowe targi tej branży na świecie. Pozwalają uczestnikom zaprezentować ich ofertę szerokiej publiczności, spotkać się z kluczowymi międzynarodowymi interesariuszami oraz pozyskać inwestorów. To unikatowa platforma wystawiennicza i networkingowa. Właśnie tam spotykają się najbardziej wpływowi gracze ze wszystkich sektorów międzynarodowej branży nieruchomości.

Targi w Cannes to największe wydarzenie branży nieruchomości w roku i doskonała okazja do zaprezentowania potencjałów inwestycyjnych całej aglomeracji. W tym roku łączymy cele biznesowe miasta z misją gospodarczą dla innowacyjnych firm, finansowaną ze środków funduszy europejskich. Do naszej delegacji dołączą przedstawiciele MŚP oferujących nowoczesne rozwiązania np. dla branży budowlanej.
Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Prestiżowe wyróżnienie dla Wrocławia

Na targach w Cannes zostanie również zaprezentowana oferta Wydziału Nabywania i Sprzedaży Nieruchomości Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Obecność marki Wrocławia na targach w Cannes to już tradycja. Przedstawiamy ofertę inwestycyjną od lat, przyciągając nowych inwestorów, oferujących jakościowe miejsca pracy. Istotnym wydarzeniem będzie też oficjalne wręczenie wyróżnień fDi Magazine podczas wydarzenia. Wrocław po raz kolejny okazał się najbardziej przyjaznym dla biznesu w Europie w kategorii miast średnich wielkości. To ogromny sukces i potwierdzenie reputacji wśród inwestorów.
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

Promocja terenów inwestycyjnych

Wspólnie z ARAW na Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji w Cannes pojadą również przedstawiciele wrocławskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu oraz EURO-PARKU Ząbkowice. ARP od lat wspiera rozwój gospodarczy Polski m.in. poprzez tworzenie parków przemysłowych o szczególnym znaczeniu dla gospodarki, zaś EURO-PARK Ząbkowice to spółka, która ma na celu stymulację rozwoju przemysłu w regionie Ząbkowic Śląskich.

EURO-PARK Ząbkowice to kolejny etap rozwoju i poszerzenie oferty inwestycyjnej województwa dolnośląskiego. Na targach MIPIM chcemy zachęcić do inwestycji w pobliżu aglomeracji wrocławskiej, która do tej pory była chętnie wybierana przez zagranicznych inwestorów. Wskazane tereny, dzięki planowanej rozbudowie infrastruktury, wpłyną na ożywienie gospodarcze w regionie.
Sławomir Jonko, prezes EURO-PARK Ząbkowice

Dla spółki uczestnictwo w targach to przede wszystkim promocja terenów inwestycyjnych, którymi zarządza lub współpracuje w zakresie przygotowania pod potrzeby inwestorów na Dolnym Śląsku (Kobierzyce, Miękinia/Środa Śląska i Lubin) oraz szansa pozyskania inwestorów zagranicznych na te obszary. Jednocześnie jest to świetna okazja do identyfikacji współczesnych potrzeb rynkowych, poznania nowych trendów w branży oraz intensywnego networkingu.
Przemysław Strzelec, dyrektor oddziału ARP S.A. we Wrocławiu

Istotne wsparcie w przyciąganiu inwestorów do miasta

Swoją ofertę na targach w Cannes wspólnie z ARAW zaprezentuje również Skanska Property Poland, która pokaże tam przede wszystkim wrocławskie Centrum Południe. To wieloetapowa inwestycja, która docelowo zaoferuje 85 tysięcy mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej. Jest zatem istotnym wsparciem dla miasta w procesie przyciągania inwestorów.

Wrocław jest jednym z głównych centrów biznesowych w Polsce, w którym zapotrzebowanie na biura jest niezmiennie wysokie. Przedsiębiorstwa, zarówno lokalne, jak i międzynarodowe, dostrzegają w stolicy Dolnego Śląska istotną wartość dodaną dla swojego rozwoju, co da się zauważyć nie tylko po skali popytu na przestrzenie biurowe, ale też patrząc na ostatnie rankingi, w których Wrocław plasuje się w czołówce miast przyjaznych dla biznesu. Kryteria związane z ESG stają się obecnie priorytetem w ramach prowadzonych strategii firm w całej Polsce, co widzimy także u najemców wrocławskiego Centrum Południe. Inwestycje Skanska i zaprojektowane w nich rozwiązania są zdecydowaną odpowiedzią na potrzeby inwestorów i najemców w tym zakresie.
Marek Stasieńko, dyrektor ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl