www.wroclaw.pl

  Wrocław na Europejskim Tygodniu Regionów i Miast. #EURegionsWeek

  Wrocław będzie gospodarzem warsztatu online, organizowanego w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Uczestnicy spotkania porozmawiają na temat możliwych scenariuszy na zielone ożywienie po pandemii. Spotkanie zaplanowano na 13 października o godz. 14.30.

  Wrocław, widok na most Grunwaldzki Fot. UM Wrocławia
  Wrocław, widok na most Grunwaldzki

  W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Europejski Tydzień Regionów i Miast zostanie zorganizowany całkowicie w formie zdalnej. Jednym z warsztatów będzie spotkanie zorganizowane przez miasta partnerskie sieci METREX - Wrocław, Helsinki, Turyn, Region Stuttgart i Gdańsk. Czytaj także: Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia, został prezydentem METREX - Sieci Europejskich Regionów i Obszarów Metropolitalnych.

   

  #EURegionsWeek Europejski Tydzień Regionów i Miast

  #EURegionsWeek Europejski Tydzień Regionów i Miast

  Konferencje
  Termin 13 października 2021 14:28

  Miejsce Online

  Zobacz

  Miasto Wrocław jest liderem tego projektu. Warsztat zatytułowany „Od polityki do praktyki – metropolitalne scenariusze na zielone ożywienie po pandemii” (ang. Moving from policies to actions – metropolitan scenarios for a green post-pandemic recovery), będzie formą wymiany dobrych praktyk i doświadczeń w zakresie wdrażania zielonych rozwiązań w miastach i obszarach metropolitalnych Europy. Wydarzenie jest bezpłatne. Aby wziąć w nim udział należy się zarejestrować.

   

  Europejski Tydzień Regionów i Miast Fot. #EURegionsWeek
  Europejski Tydzień Regionów i Miast

  #EURegionsWeek – największe spotkanie o polityce spójności

  Europejski Tydzień Regionów i Miast (#EURegionsWeek) jest największym dorocznym wydarzeniem w Brukseli poświęconym polityce spójności. Impreza ta stała się jedyną w swoim rodzaju platformą, zrzeszającą regiony i miasta z całej Europy, w tym ich przedstawicieli politycznych, urzędników, ekspertów i pracowników naukowych.

  W ciągu ostatnich 17 lat w dużym stopniu przyczyniła się do rozpowszechnienia dobrych praktyk w zakresie wykorzystania funduszy UE i realizacji projektów poprawiających codzienne życia obywateli. Więcej informacji o #EUREgionsWeek.