www.wroclaw.pl

  Wrocław laureatem nagrody Real Estate Impactor

  Wrocław został laureatem nagrody Real Estate Impactor w kategorii "Wizja zmieniająca oblicze miasta" za realizację modelowego osiedla Nowe Żerniki. Organizatorem wydarzenia jest redakcja „Rzeczpospolitej” i „Nieruchomości Rzeczpospolitej”.

  Nowe Żerniki
  Nowe Żerniki

  W tym roku nagrody w ramach czwartej edycji Real Estate Impactor zostały wręczone m.in. w kategoriach: nowa ikona miasta, wizja zmieniająca oblicze miasta, inicjatywa wnosząca nową jakość dla mieszkańców miast czy innowacyjne podejście do projektowania przestrzeni.

  Organizatorzy podkreślają, że tegoroczną edycję REI w oczywisty sposób zdominował temat pandemii. – Analizowaliśmy skutki, jakie już przyniosła ona na branżę, i prognozowaliśmy przyszłość – dodają.

  Doceniono Nowe Żerniki

  Dwie nagrody przyznano w kategorii „Wizja zmieniająca oblicze miasta”. Laureatami zostały dwa miasta – Warszawa i Wrocław, które wyróżniły się odpowiednio: projektem wizji rozwoju centralnej części miasta oraz realizacją osiedla Nowe Żerniki. Oba przedsięwzięcia kładą silny nacisk na odpowiadanie na rozmaite potrzeby mieszkańców, co zostało docenione przez kapitułę nagrody.

  Lista tegorocznych laureatów

  Czytaj także: Nowe Żerniki – w przygotowaniu największy przetarg [WIDEO, ZDJĘCIA]