wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław jest przedsiębiorczy – bezpłatna konferencja w WPT
zdjęcie ilustracyjne WPT
zdjęcie ilustracyjne

Wrocław jest przedsiębiorczy – to hasło konferencji organizowanej przez Wrocławski Park Technologiczny. Spotkanie odbędzie się 30 marca, stacjonarnie w WPT i online, i będzie bezpłatne.

Reklama

Mikroprzedsiębiorcy? Innowatorzy? Studenci? Działacze społeczni? Kto i jak sprawia, że Wrocław tak dynamicznie się rozwija oraz jakie oblicza ma wrocławska przedsiębiorczość? O tym wszystkim porozmawiają uczestnicy hybrydowej konferencji „Wrocław jest przedsiębiorczy".

Spotkanie organizuje Wrocławski Park Technologiczny, który jest miejscem działalności ponad 200 firm, ale też inicjatorem wielu akcji społecznych promujących przedsiębiorczość.

30 marca spotkamy się we Wrocławskim Parku Technologicznym, ale też online, po to, by porozmawiać o tym, co dla nas najważniejsze, czyli przedsiębiorczości i tym, jak może ona projektować przyszłość każdego z nas
Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Porozmawiajmy o przedsiębiorczości

W programie konferencji znajdują się trzy panele dyskusyjne. Pierwszy z nich będzie poświęcony wrocławskiej mikroprzedsiębiorczości i podsumuje projekt Bez mikro nie ma makro.

Wezmą w nim udział przedstawiciele WPT oraz ambasadorów kampanii, wśród których są: Dolnośląska Izba Rzemieślnicza, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia i Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Dyskusję poprzedzi premiera raportu „Wrocławska mikroprzedsiębiorczość”, który podsumowuje badanie wrocławskiej mikroprzedsiębiorczości i przedstawia wyzwania oraz potrzeby lokalnych mikrofirm.

Przedsiębiorczość nie jedno ma imię

Drugi panel dyskusyjny pokaże, że przedsiębiorczość nie jedno ma imię. Będzie on podsumowaniem spotkań o wrocławskiej przedsiębiorczości, odbywających się pod hasłem „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość”.

Wezmą w nim udział przedstawiciele WKS Śląsk Wrocław, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Wrocławskiego Centrum Seniora oraz MPK Wrocław. Będzie to okazja do przekonania się, że przedsiębiorczość to nie tylko biznes, ale też pełna energii postawa, podejmowanie własnych inicjatyw, aktywność w różnych obszarach życia.

Co łączy naukę i biznes

Ostatni panel pt. „Co łączy naukę i biznes” poprzedzony będzie premierą Sektora Innowacji, nowego projektu WPT. W jego trakcie porozmawiamy z reprezentantami wrocławskich uczelni, dużych międzynarodowych firm, przedsiębiorstw z sektora MŚP i startupów o tym, jaki potencjał niesie ze sobą współpraca biznesu i nauki.

Rejestracja na konferencję „Wrocław jest przedsiębiorczy”

Udział w spotkaniu „Wrocław jest przedsiębiorczy” jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w WPT, ale każdy chętny może się zarejestrować na jego wirtualną wersję.

Harmonogram konferencji

  • 11:30-11:45 – rozpoczęcie, powitanie gości
  • 11:45-12:00 – prezentacja wyników raportu dotyczącego wrocławskiej mikroprzedsiębiorczości, podsumowanie projektu Bez mikro nie ma makro
  • 12:00-12:45 – panel dyskusyjny „Bez mikro nie ma makro”
  • 12:45-13:00 – przerwa
  • 13:00-13:45 – panel dyskusyjny „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość”
  • 13:45-14:30 – panel dyskusyjny „Jak łączyć biznes i naukę?”, premiera projektu Sektor Innowacji

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl