wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Amazon Wrocław/Bielany Wrocławskie (fot.: Janusz Krzeszowski)

Reklama

Z zewnątrz jedna z hal budowanych na potrzeby firmy Amazon na Bielanach Wrocławskich jest już prawie gotowa. Pozostały tylko prace wewnątrz budynku, montaż instalacji oraz prace wykończeniowe.

Pierwsze centrum logistyczne Amazon ma rozpocząć pracę na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku. Pracę znajdzie w nim około 2 tys. osób. Dodatkowo w sezonie przedświątecznym koncern planuje zatrudnić tam nawet 3 tys. pracowników tymczasowych. Potrzebni będą nie tylko pracownicy magazynu, ale również informatycy, programiści oraz analitycy biznesowi.

ZOBACZ OFERTY PRACY W AMAZON WROCŁAW

To dopiero część inwestycji Amazona pod Wrocławiem, bo amerykański gigant planuje w 2015 roku otworzyć drugie centrum logistycznego w Bielanach Wrocławskich. Budowa drugiej hali, na przeciwnym brzegu drogi krajowej nr 35, też jest mocno zaawansowana. Tam - poza robotami przy konstrukcji budynku - trwa również układanie kostki betonowej wokół nieruchomości.

Lokalizacja w centrum Europy

Według zarządu firmy Amazon kluczowymi powodami decyzji o umiejscowieniu centrów logistycznych w Polsce była jej lokalizacja w centrum Europy, dostęp do dobrej bazy zatrudnienia oraz bliskie połączenia kraju z kluczowymi rynkami.

Podwrocławskie hale powstaną tuż obok węzła drogowego Nowa Wieś łączącego autostradę A4 z Autostradową Obwodnicą Wrocławia, czyli drogą A8. Budową pierwszej z nich zajmuje się międzynarodowa grupa deweloperska Goodman, która specjalizuje się w budowie centrów logistycznych. Amazon wynajmie od niej całą powierzchnię magazynową. Z kolei drugie centrum wybuduje Panattoni Europe.

Największy na świecie sklep internetowy

Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Jest jednym z pionierów w sprzedaży elektronicznej. Swoją działalność rozpoczęła w 1994 r. Na początku swego istnienia Amazon był księgarnią internetową. Wkrótce jego asortyment poszerzył się m.in. o takie artykuły jak: DVD, muzyka, sprzęt komputerowy, elektronika, meble, towary spożywcze i wiele innych. Oddziały Amazon działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii i Brazylii. Od sierpnia 2013 r. Amazon jest również internetowym domem aukcyjnym.

JK/KK

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl