Praca w sezonie w Amazonie

Choć na ukończeniu jest już zatrudnianie stałych pracowników przez koncern Amazon, od września trwa rekrutacja osób, które będą tam pracować na zasadach umowy o pracę tymczasową. Stawka godzinowa pracowników centrów logistycznych w Bielanach Wrocławskich wynosi 12,5 zł bruttoWrocławskie centra zostaną otwarte 28 października 2014 r.

  • Praca Amazon Wrocław, fot materiały prasowe

    Pracownicy Amazona, fot. materiały prasowe


- W ciągu najbliższych trzech miesięcy pracę w podwrocławskich centrach logistycznych firmy Amazon znajdzie około 1500 osób – mówi Przemysław Sienkiewicz, kierownik w agencji zatrudnienia Manpower. - Jednak w przyszłości możemy spodziewać się tu zwiększenia liczby pracowników nawet o kilka tysięcy. Dodatkowo praca odbywa się w trybie zmianowym, a firma uruchomiła właśnie elastyczne zmiany dla studentów dziennych i zaocznych, co oznacza nowe wakaty dla tej grupy. Jest to inwestycja, która cały czas się rozwija, dostarczając wielu nowych miejsc pracy w regionie.

Wszystkie przyjęte osoby zostaną zatrudnione na stanowiskach pracowników magazynowych. Do ich obowiązków należeć będzie realizowanie podstawowych procesów w magazynach, rozkładanie towarów, pakowanie i etykietowanie. Kandydaci zostaną zatrudnieni na zasadach umowy o pracę tymczasową. Istnieje też szansa na zatrudnienie stałe, ale to, czy pracownicy będą mogli z niej skorzystać będzie zależało od jakości wykonywanej przez nich pracy, a także dalszego rozwoju koncernu Amazon w Polsce.

- Pośród wymaganych kompetencji znajduje się m.in. umiejętność pracy w zespole, motywacja oraz zaangażowanie - twierdzi Przemysław Sienkiewicz. – Jednak najważniejszym czynnikiem jest chęć do pracy. To też jeden z powodów, dla których szansę na zatrudnienie mają zarówno osoby z doświadczeniem, jak i te, które dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki na rynku pracy. To również szansa powrotu na rynek pracy dla osób długotrwale bezrobotnych.

Rekrutacja przez internet

Według niego, przez cały czas trwania rekrutacji panuje duże zainteresowanie ze strony kandydatów. Powodem tego jest zarówno sama oferta, jak i nietypowy sposób, w jaki rekrutacja jest przeprowadzana. Zainteresowani nie muszą nawet odbywać rozmowy rekrutacyjnej. Proces prawie w całości odbywa się za pośrednictwem Internetu, poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie www.manpower.pl/amazon. Kolejnym etapem jest rozmowa telefoniczna.

- Osoby, dla których rejestracja on-line jest utrudnieniem, mogą skorzystać z pomocy biura agencyjnego Manpower, gdzie otrzymają niezbędne wsparcie – mówi Przemysław Sienkiewicz. -We Wrocławiu mieści się ono przy ulicy Swobodnej 3. Zarejestrować można się również podczas organizowanych przez nas spotkań w lokalnych Urzędach Pracy, o których informacje można zdobyć pod numerem 606 770 697. W obydwu przypadkach w wypełnieniu przez internet formularza rekrutacyjnego pomagają nasi konsultanci.

Według danych Manpower, do pracy w Amazonie zgłasza się bardzo dużo osób powyżej 40-go roku życia oraz studentów tych kierunków, po których znalezienie pracy nie należy do najłatwiejszych. Jest wielu kandydatów z Wrocławia, ale bardzo dużo chętnych zgłasza się również z bliższych i dalszych miejscowości, jak np. Wałbrzych, Legnica, Jawor, Brzeg czy Nysa, gdzie o znalezienie zatrudnienia jest dużo trudniej. Dla tych osób dużym udogodnieniem jest zapewniony przez Amazon bezpłatny transport do miejsca pracy.

Stawka godzinowa pracowników centrów logistycznych w Bielanach Wrocławskich wynosi 12,5 zł brutto. Mogą oni liczyć również na premię oraz dodatkowe świadczenia, jak prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, karty sportowe, darmowy dostęp do automatów z kawą, a także obiad w ciągu dnia pracy za symboliczną złotówkę.

Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Jest jednym z pionierów w sprzedaży elektronicznej. Swoją działalność rozpoczęła w 1994 r. Na początku swego istnienia Amazon był księgarnią internetową. Wkrótce jego asortyment poszerzył się m.in. o takie artykuły, jak: DVD, muzyka, sprzęt komputerowy, elektronika, meble, towary spożywcze i wiele innych. Oddziały Amazonu działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii i Brazylii. Od sierpnia 2013 r. Amazon jest również internetowym domem aukcyjnym.

Katarzyna KunkaZgłoś uwagę