wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław gości światowych liderów usług biznesowych

Wrocław gości światowych liderów usług biznesowych

Redakcja www.wroclaw.pl,

od lewej: Jakub Mazur - wiceprezydent Wrocławia i Ewa Kaucz - prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Janusz Krzeszowski
od lewej: Jakub Mazur - wiceprezydent Wrocławia i Ewa Kaucz - prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

We Wrocławiu odbywa się prestiżowa konferencja biznesowa “Global Business Services Leaders’ Club European Spring eXchange” zorganizowana przez firmę EY. Bierze w niej udział blisko 200 menedżerów z całego świata, a wśród nich Lech Wałęsa – były prezydent Polski.

Reklama

Przedstawiciele GBS Leaders’ Club, czyli Klubu Liderów Globalnych Usług Biznesowych goszczą w środę i czwartek na Stadionie Wrocław. Dyskutują o trendach i wyzwaniach, jakie czekają firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych w obliczu rozwoju technologii oraz postępującej cyfryzacji. Ważnym elementem wydarzenia są rozmowy biznesowe pomiędzy przedstawicielami światowych marek oraz targi innowacji. Swoje rozwiązania prezentują na nich dojrzałe przedsiębiorstwa, ale także zaproszone specjalnie na tę okazję – wrocławskie startupy.

Na konferencję do Wrocławia przyjadą m.in. Tony Saldanha – były wiceprezes koncernu Procter & Gamble (P&G), profesor Dirk Klimkeit z DHBW w Stuttgarcie oraz Lech Wałęsa - były prezydent Polski oraz laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

Transmisja on-line

Wystąpienie prezydenta Lecha Wałęsy będzie można oglądać w czwartek od godz. 12.45 na profilu Invest in Wrocław

Lech Wałęsa: "Solidarność w XXI wieku"

Prezydent Lech Wałęsa będzie gościł w czwartek we Wrocławiu na konferencji “Global Business Services Leaders’ Club European Spring eXchange” zorganizowanej przez firmę EY. Temat jego wystąpienia to "Solidarność w XXI wieku"

Opublikowany przez Invest in Wroclaw Czwartek, 11 kwietnia 2019

Wśród prelegentów wrocławski biznes reprezentuje Rafał Olejniczak – general manager w firmie 3M. Podzieli się on doświadczeniami z zakresu transformacji cyfrowej realizowanej z sukcesem w działającym w naszym mieście 3M Global Service Center EMEA.

Lech Wałęsa podczas konferencji opowie min o tym, że w globalizującym się świecie potrzeba nam wspólnych wartości, które staną się fundamentem nowego ładu.

Do Wrocławia przyjechali menedżerowie z całej Europy. Fot. Janusz Krzeszowski 

Były prezydent Polski na konferencję przyjechał na zaproszenie Miasta Wrocław i Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Miasto i ARAW były również współgospodarzami wydarzenia na stadionie. 

Wrocław liderem nowoczesnych usług biznesowych

- Cieszę się, że tak prestiżowe spotkanie odbyło się właśnie u nas – mówi Ewa Kaucz, prezes ARAW. – We Wrocławiu mamy bardzo silny sektor nowoczesnych usług biznesowych, ale zawsze byliśmy także miejscem refleksji nad przyszłością tego sektora. Z tej refleksji rodzą się rozwiązania, które pozwolą kształtować branżę w najbliższych latach – dodaje Kaucz.

Według ostatniego raportu „Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2018” opracowanego przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL), w branży pracuje obecnie prawie 280 tys. osób, a w roku 2020 będzie ich nawet 340 tys. To specjaliści, którzy działają na rzecz polskich i międzynarodowych marek m.in. w obszarze finansów, marketingu, obsługi klienta, IT, czy badań i rozwoju (R&D).

Na konferencji we Wrocławiu dyskutowana jest przyszłość sektora nowoczesnych usług biznesowych. Fot. Janusz Krzeszowski 

Według wspomnianego raportu Wrocław jest jednym z najważniejszych polskich ośrodków nowoczesnych usług biznesowych. Autorzy publikacji określają je nawet mianem „lokalnej specjalizacji” miasta. Firmy z branży zatrudniają bowiem u nas aż 45 tys. osób. Samych centrów usług wspólnych, outsourcingu, IT i R&D jest natomiast w mieście 154, a należą do takich gigantów jak m.in. EY, Google, 3M, Volvo czy Nokia.

Czytaj także:

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl