wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Więcej lotów z Wrocławia do Frankfurtu

Linie lotnicze Lufthansa zwiększają liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem. W zimowej siatce połączeń pojawi się 6 dodatkowych lotów w tygodniu.

Reklama

Dodatkowy rejs będzie realizowany w każdy dzień tygodnia z wyjątkiem soboty. Z Frankfurtu samolot wystartuje o godz. 16.40, a z Wrocławia o godz. 18.50. Lot na tej trasie trwa ok. 1 godz. 20 minut.

– Lufthansa odpowiada na coraz większe zainteresowanie pasażerów. Lotnisko we Frankfurcie jest jednym z największych portów lotniczych w Europie. Można się tam wygodnie przesiąść na samolot do wszystkich najważniejszych miast Europy, a także na trasach transkontynentalnych do Azji czy Ameryki Północnej – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Dodajmy, że Frankfurt nad Menem jest drugim pod względem wielkości obszarem metropolitalnym w Niemczech, jak również jednym z najsilniejszych europejskich regionów ekonomicznych.

Nowe połączenie to też nowe możliwości dla biznesmenów przylatujących w interesach do Wrocławia, którzy jeszcze dogodniej zaplanują business day w naszym mieście. Przykład? Wylot porannym rejsem z Düsseldorfu, lądowanie we Wrocławiu o godz. 8.15 i cały dzień na miejscu, zakończony wylotem właśnie przez Frankfurt o godz. 18.50.

- Wciąż rośnie gospodarcze znaczenie Wrocławia, a przez to zapotrzebowanie na dogodne połączenia biznesowe. To także ma istotne znaczenie dla przewoźnika, który systematycznie rozwija ofertę na trasach do portów niemieckich – dodaje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Łącznie w zimowym rozkładzie lotów pasażerowie wrocławskiego lotniska będą mieli do dyspozycji trzy rejsy dziennie do Frankfurtu od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę, a w sobotę dwa.

– Nasze zwiększone zaangażowanie w Porcie Lotniczym Wrocław jest wyrazem dobrych wyników i rosnącego zapotrzebowania na rejsy w regionie. Doceniamy wysiłki, jakie wrocławskie lotnisko podejmuje, aby zapewnić naszym pasażerom nowoczesną i przyjazną infrastrukturę, dzięki której rejsy z i do Wrocławia są przyjemnym doświadczeniem zarówno dla klientów biznesowych, jak i prywatnych – mówi Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Wszystkie połączenia linii Lufthansa są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Siatkę sieciowych połączeń międzynarodowych oferowanych z Wrocławia uzupełniają rejsy Lufthansy do Monachium (3 razy dziennie) oraz linii SAS do Kopenhagi (codziennie).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl