wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław w czołówce europejskich centrów usług finansowych

źródło: www.ft.com

22 stycznia w  „Financial Times”, w artykule „Poland draws big banks for nearsourcing”, analizowano rynek usług biznesowych w sektorze bankowym. Brytyjczycy zaliczyli Wrocław do czołówki europejskich centrów outsourcingowych. „FT” uznał, że Polska pod względem usług outsourcingowych dla instytucji finansowych z powodzeniem rywalizuje z takimi potęgami w tym sektorze, jak Chiny czy Indie.

Reklama

We Wrocławiu swoje centra mają już największe instytucje branży finansowej, jak Credit Suisse i BNY Mellon. Jak podaje „FT”, te trzy instytucje planują w ciągu 18 miesięcy zatrudnienie w Polsce 3 tysiące nowych pracowników.

„FT” podkreśla, że zachodnie firmy lokują u nas swoje centra, bo mogą zmniejszyć koszty, bez obniżenia jakości usług. Nie bez znaczenia jest też bliska odległość od firmowych central na Zachodzie. Brytyjski dziennik zauważył, że we Wrocławiu, równocześnie z popytem na usługi outsourcingowe, rośnie oferta powierzchni biurowych  przykładem jest wynajęcie przez Hewlett-Packard Global Business Center ponad 16 tys. mkw. w nowo powstającym biurowcu na pl. Dominikańskim.

BNY Mellon we Wrocławiu

We Wrocławiu od 2012 r. działa spółka BNY Mellon, będąca globalnym liderem w dziedzinie zarządzania inwestycjami i usług inwestycyjnych. Pracownicy wrocławskiego centrum zajmują wymagające wysokich kwalifikacji stanowiska, głównie w dziedzinie księgowości funduszy i operacji inwestycyjnych. Spółka mianowała Wrocław piątym z sześciu swoich globalnych centrów usług. Pozostałe centra są zlokalizowane w Pittsburghu, w Nowym Jorku, w Manchesterze oraz w Pune i Chennai.

Credit Suisse Center of Excellence we Wrocławiu

Credit Suisse Center of Excellence (CoE), we Wrocławiu ma jedno z największych biur Credit Suisse w Europie. CoE we Wrocławiu daje wsparcie dla obszarów biznesowych na całym świecie, w tym dla działów Private Banking and Wealth Management, Information Technology i Human Resources. CoE we Wrocławiu zapewnia również szeroki zakres globalnych usług wsparcia, obejmujących: usługi księgowe, zarządzanie zasobami ludzkimi, usługi prawne, marketing, komunikację i operacje bankowe.

Wrocław chwalą na świecie

Wrocław znalazł się wśród najlepszych na świecie miejsc do inwestowania w najnowszym międzynarodowym rankingu Global Cities of Future 2014/2015 przygotowanym przez fDi Intelligence z grupy Financial Times. Wrocław zajął wysokie, szóste miejsce w globalnym zestawieniu miast rynków wschodzących i dziewiąte w klasyfikacji wszystkich miast z najlepszymi strategiami przyciągania inwestycji. Stolica Dolnego Śląska otrzymała także trzecią lokatę wśród dużych miast pod względem przyjazności dla prowadzenia biznesu. W tej ostatniej kategorii, ale w globalnym zestawieniu miast wschodzących, jest nawet liderem, ponadto sklasyfikowano ją na miejscu piątym pod względem kapitału ludzkiego i jakości życia i na miejscu dziesiątym w zestawieniu dostępności.

źródło: www.ft.com

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl