wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Wrocław w Emerging Europe Awards
Wrocław w Emerging Europe Awards źródło: EEA

Wrocław jest nominowany do nagrody Emerging Europe Awards, w kategorii za najlepsze strategie inwestycyjne miast. Zwycięzców poznamy na gali w Londynie, która odbędzie się w dniach 27-28 czerwca br. W tej kategorii, w 2018 r. Wrocław był najlepszy w Europie.

Reklama

Przygotowana przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej strategia inwestycyjna znalazła się w tym roku wśród najlepszych w Europie.

Prestiżowa nagroda europejska

Emerging Europe Awards, to nagroda dla krajów, miast i startupów Europy Środkowo-Wschodniej w 10 kategoriach, m.in. dla inwestycyjnego projektu roku, firmy z międzynarodową ekspansją, inicjatywy badawczo-rozwojowej, startupu o największym oddziaływaniu na środowisko, turystycznej kampanii roku, czy właśnie strategii inwestycyjnej miasta.

W strategii inwestycyjnej miasta doceniane są działania gminnych działów promocji inwestycji w 2018 roku, uwagę zwraca się na kreatywność, skuteczność i sukces. Wśród tegorocznych nominowanych są:

 • Debrecen, Węgry (EDC Debrecen)
 • Galati, Romania
 • Kłajpeda, Litwa (Klaipėda ID)
 • Kraków, Polska (Kraków PL)
 • Łódź, Poland
 • Nisz, Serbia (Invest in Niš)
 • Poznań, Polska (Invest in Poznań)
 • Sosnowiec, Polska (Sosnowiec łączy)
 • Wilno, Litwa (Go Vilnius)
 • Wrocław, Polska (Invest in Wroclaw)

Pełna lista nominowanych – Emerging Europe Awards

Warto dodać, że w 2018 r. Wrocław wygrał Emerging Europe Awards w kategorii strategia inwestycyjna miasta. Zadaniem strategii przygotowanej przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej jest przyciągnięcie do miasta inwestorów, tworzenie nowych miejsc pracy, polepszenie perspektyw życia młodych ludzi, podwyższanie standardu życia w mieście.

– W biznesie, tak jak w sporcie, trudniej niż wejść na szczyt jest się na nim utrzymać. Dlatego cieszymy się, że po zeszłorocznym zwycięstwie zostaliśmy ponownie wybrani do elitarnego grona finalistów. Nie zależnie od ostatecznego wyniku traktujemy to jako docenienie naszej długoletniej i profesjonalnej pracy – mówi Ewa Kaucz, prezes zarządu ARAW SA.

W jury konkursu Emerging Europe Awards zasiadają wpływowi eksperci, m.in. Peter Stracar, prezes europejskiego regionu GE, czy Olga Grygier-Siddons, prezes PwC w Europie Środkowo-Wschodniej, a konferencję Emerging Europe (w ramach której wręczane są nagrody) firmuje także Günter Verheugen, komisarz Unii Europejskiej ds. poszerzenia w latach 1999-2004.

Tegorocznych laureatów poznamy podczas gali, która odbędzie się w Londynie, w dniach 27-28 czerwca br.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl