wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Konferencja - Wrocław dla przedsiębiorców

Wsparcie oferowane przez miasto wrocławskim przedsiębiorcom oraz startupom, trendy na rynku pracy i potrzeby właścicieli firm to główne tematy, jakie poruszyli uczestnicy konferencji „Wrocław dla Przedsiębiorców”, która odbyła się 18 czerwca br. w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Reklama

Wrocławscy przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia, Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Biura Regionalnego AHK Polska we Wrocławiu to uczestnicy konferencji „Wrocław dla Przedsiębiorców”. Odbyła się ona we wtorek 18 czerwca 2024 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wrocław potrzebuje biznesu, a biznes potrzebuje Wrocławia

Jak powiedział podczas rozpoczęcia spotkania Sergiusz Kmiecik, Pełnomocnik Prezydenta Wrocławia ds. Rozwoju Gospodarczego, wszystko, co Rada Miejska robi „miastotwórczego” zmierza do wspierania biznesu.

Sprawność transportu publicznego czy rekordowo wysoka w skali Polski możliwość umieszczenia dzieci w żłobkach i przedszkolach to są kwestie, które wpływają na rozwój życia gospodarczego. Powodują, że nasze miasto jest miejscem świetnym do życia i biznes chce się tutaj lokować. Wrocław potrzebuje biznesu, a biznes potrzebuje Wrocławia.
Sergiusz Kmiecik

Miasto przyjazne dla przedsiębiorców

O tym w jaki sposób stolica Dolnego Śląska staje się miastem przyjaznym dla biznesu opowiedział Marcin Urban, Skarbnik Wrocławia.

Zależy nam na animowaniu i zachęcaniu wszystkich uczestników tej dyskusji do tego, żeby tworzyć przyjazne, dobre środowisko dla przedsiębiorczości we Wrocławiu. To jest ten najważniejszy cel. Myślimy o nowym podejściu do strategii przedsiębiorczości. Pracujemy nad jej uzupełnieniem o bieżące kwestie.
Marcin Urban

Warunki, które pozwalają na biznesowy sukces

Natomiast o możliwościach wsparcia dla MŚP opowiedziała Małgorzata Golak, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

We Wrocławiu mamy obecnie niemal 150 tys. podmiotów gospodarczych. To wzrost o 4,9 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem i ta liczba ciągle rośnie. Najmniejszych firm zatrudniających do 10 osób jest 91 tysięcy, co jest naprawdę spektakularne.
Małgorzata Golak

Okazuje się, że widoczny jest też wzrost przychodów wrocławskich firm. Szczególnie wysoki jest on w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 10 osób w sektorze usług i przemysłu. W ubiegłym roku wyniósł on około 12 proc.

Widać, że we Wrocławiu są tworzone warunki, które pozwalają na biznesowy sukces.
Małgorzata Golak

Ważne łączenie małych biznesów z dużymi

Z kolei o wsparciu dla dużych firm i start-upów mówiła Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Jak twierdzi, agencja ta powstała w 2005 roku i jej zadaniem było wtedy głównie przyciąganie zagranicznych inwestorów. Natomiast obecnie mamy zupełnie inną sytuację - przede wszystkim bardziej dojrzały biznes i zrównoważoną gospodarkę, a także pewną atrakcyjność na rynku pracy.

Dzisiaj zależy nam na celowanych inwestycjach oraz współpracy większych biznesów z małymi, na łączeniu startupów z inwestorami, a także na tym, aby ten ekosystem tworzył naszą regionalną nową jakość i przewagi konkurencyjne.
Magdalena Okulowska

Uczestnicy spotkania rozmawiali również o wyzwaniach stojących przed pracodawcami, trendach na rynku pracy oraz o potrzebach dzisiejszych przedsiębiorców.

Jak twierdzi Małgorzata Golak, spotkanie to było bardzo potrzebne, gdyż dotyczyło synergii działań miasta we wspieraniu przedsiębiorczości. 

Duża frekwencja świadczy o potrzebie taki spotkań.
Małgorzata Golak

Partnerami wydarzenia były firmy Dr. Schumacher Sp. z o.o. oraz Exence S.A.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl