wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

W rankingu ustąpiliśmy jedynie Gdańskowi

Reklama

rp

W Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2014, Wrocław zajął drugie miejsce w kategorii miast na prawach powiatu! Miasto ustąpiło jedynie Gdańskowi. To 10. edycja rankingu samorządów opracowywanego przez „Rzeczpospolitą”.

„Rzeczpospolita” Ranking Samorządów publikuje od 2005 roku.

- Wrocław znakomicie wypadł w kolejnym rankingu – podkreśla Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia. – Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” dobitnie potwierdza, że finanse miasta są bardzo dobrze i rozsądnie prowadzone. Dziennik docenił, że Wrocław ogromne sumy wydaje na inwestycje, dzięki którym podnosi się jakość życia w mieście, ma bardzo dobre wyniki finansowe i jest jednym z najlepszych miejsc do życia i pracy w Polsce. Miasto rozwija się w dobrym kierunku.

- Od 10 lat metodologia wyłaniania zwycięzców jest prawie niezmienna. Najpierw bazujemy na twardych danych Ministerstwa Finansów, by w kolejnym etapie analizować dane przesłane nam przez poszczególne miasta i gminy – mówił na specjalnej gali podczas, której wręczano nagrody Jerzy Buzek, przewodniczący kapituły konkursu – Dzięki stałej metodologii naprawdę jesteśmy w stanie obiektywnie oceniać sytuację poszczególnych samorządów.

Obok byłego premiera w kapitule konkursu zasiedli wiceminister finansów Hanna Majszczyk, wicedyrektor dep. w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Stanisław Sudak, oraz dyrektor dep. klienta sektora publicznego PKO BP Piotr Galas.

Wyłanianie zwycięzców zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym etapie w oparciu o twarde dane z Ministerstwa Finansów wybierano miasta i gminy, które najlepiej zarządzają swoimi finansami i jednocześnie najwięcej inwestują. Następnie do zakwalifikowanych do drugiego etapu miast i gmin rozesłano ankiety zawierające 20 pytań. Każde z miast chwaliło się m.in. jaki jest u nich udział wydatków na realizację kontraktów z organizacjami pozarządowymi w wydatkach ogółem; jak duże są nakłady na gospodarkę mieszkaniową; jakie wyniki z testów osiągali szóstoklasiści oraz gimnazjaliści; ile powstało nowych podmiotów gospodarczych działających na terenie gminy; jaka jest stopa bezrobocia; jaką miasto ma ocenę wiarygodności kredytowej; czy jak miasto wspiera rozwój przedsiębiorczości.

„Rzeczpospolita” nagrodziła także samorządy, które od 10 lat plasują się w czołówce rankingu. W tej kategorii Wrocław znalazł się tuż za podium, na 4. pozycji.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl