wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Charków źródło: wikipedia.org
Charków

Oferty pracy dla pracowników IT, specjalistów branży lotniczej i motoryzacyjnej oraz nawiązanie kontaktów biznesowych – to tylko niektóre z tematów rozmów, jakie w Charkowie (13-17 kwietnia) prowadzą przedstawiciele Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Wrocławianie spotkają się z władzami samorządowymi, uczelni wyższych i przedsiębiorcami. Za tydzień wrocławska delegacja odwiedzi Kijów.

Reklama

W Charkowie na Ukrainie przedstawiciele ARAW-u uczestniczą w targach edukacyjnych, podczas których prezentowana jest oferta edukacyjna wrocławskich uczelni oraz oferty pracy dla ukraińskich studentów i absolwentów we Wrocławiu.

– Chcemy zachęcić do przyjazdu do Wrocławia na studia i do pracy ukraińskich studentów i absolwentów. Szukamy specjalistów IT, branży lotniczej i motoryzacyjnej – podkreśla Dariusz Ostrowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Koncerny inwestujące w Aglomeracji Wrocławskiej szukają pracowników. W tym gronie jest m.in. firma XEOS, która w Bielanach Wrocławskich, na terenie Prologis Park Wrocław, utworzyła we wrześniu 2017 r. specjalne centrum szkoleniowe. XEOS to joint venture dwóch gigantów przemysłu lotniczego Lufthansa Technik i GE Aviation. Firma do 2020 roku planuje zainwestować około miliarda złotych w zakład serwisowania i naprawy silników lotniczych pod Środą Śląską. Działalność powinien rozpocząć w pierwszym kwartale 2019 roku.

– Prezentujemy profile zawodowe poszukiwanych pracowników przez firmy z branży lotniczej we Wrocławiu: XEOS, Bergman Engineering i Rayanera.  W Charkowie rozmawiamy  z przedstawicielami Narodowego Instytutu Aerokosmicznego o współpracy z firmami z branży lotniczej, które mamy na Dolnym Śląsku – dodaje Dariusz Ostrowski.

W programie wizyty są także rozmowy z polskimi przedsiębiorcami inwestującymi w obwodzie charkowskim, ukraińskimi biznesmenami, konsulem RP w Charkowie oraz przedstawicielami Polsko-Ukraińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

– Zależy nam na wsparciu zagranicznej ekspansji wrocławskich czempionów – dodaje Dariusz Ostrowski.

Teraz Wrocław

W kwietniu w ramach projektu ”Teraz Wrocław” reprezentanci wrocławskich szkół i ARAW-u pojechali na Ukrainę w poszukiwaniu potencjalnych kandydatów na studia. Projekt ”Teraz Wrocław”: Ambitni studenci ze wschodniej Ukrainy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl