www.wroclaw.pl

  Wrocław Business Run 2020

  W niedzielę, 6 września, odbędzie się dziewiąta edycja charytatywnej sztafety Wrocław Business Run. Tym razem bieg odbędzie się w nowej, bezpiecznej formule

  Fot. mat. prasowe

  Pracownicy firm i korporacji, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji Wrocław Business Run pomogą w sumie ponad 55 osobom z całej Polski, które zmagają się z niepełnosprawnością ruchową. Dofinansowanych zostanie 11 protez kończyn, 4 wózki aktywne oraz 45 turnusów rehabilitacyjnych.

  Wrocław Business Run 2020

  Wrocław Business Run 2020

  Biegi i maratony / W plenerze
  Termin 6 września 2020 12:00

  Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

  Zobacz

  W związku z sytuacją epidemiologiczną bieg w tradycyjnej formie nie może się odbyć, dlatego organizatorzy zaproponowali wirtualną odsłonę sztafety. Każdy z 19 tys. zapisanych biegaczy pokona dystans 4 km w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, sam lub z kolegami z firmy, a uzyskany wynik wgra do specjalnej aplikacji. Musi to jednak zrobić najpóźniej do godz. 18:00.

  Można wystartować samodzielnie lub z całą drużyną, jednocześnie lub po kolei, przekazując sobie wirtualną pałeczkę. Swój czas należy zarejestrować w dowolnej aplikacji sportowej z funkcją GPS (np. Endomondo, Strava) i uwiecznić, robiąc zrzut ekranu.

  Trzeba przesłać swój wynik

  – Przekazanie wyniku organizatorom jest proste. Wystarczy uruchomić specjalną aplikację Poland Business Run w swoim telefonie. Można ją pobrać już teraz z Google Play lub App Store. Później należy kliknąć przycisk "Dodaj wynik", a następnie wgrać zrzut ekranu z aplikacji sportowej, wpisać swój adres e-mail (podany przy rejestracji do biegu) i na koniec uzyskany czas – tłumaczy Kamil Bąbel z Fundacji Poland Business Run.

  Warto pamiętać, że opcja udostępnienia swojego wyniku pojawi się w aplikacji dopiero w dniu biegu. Osiągnięty czas należy wpisać do aplikacji w formacie 00:00:00 (godziny, minuty, sekundy) i kliknąć “Zapisz”. Trzeba to zrobić do godz. 19:00. Przesłane rezultaty zostaną następnie zweryfikowane. Gdy wszyscy zawodnicy 5-osobowej drużyny ukończą bieg i udostępnią organizatorom swoje czasy, wynik całego teamu ukaże się w klasyfikacji generalnej.

  Nie tylko we Wrocławiu

  Podczas tegorocznej edycji wyjątkowo pobiec można wszędzie, w kraju i za granicą. 

  – W tym roku dopuszczamy bieg z zegarkiem sportowym zamiast aplikacji w telefonie, a także pokonanie dystansu Poland Business Run 2020 na bieżni stacjonarnej. To istotne zwłaszcza dla naszych biegaczy z bardzo gorących części świata, gdzie bieg na zewnątrz mógłby okazać się bardzo męczący lub niemożliwy. W tym przypadku zamiast screenshota z aplikacji, należy wykonać i udostępnić zdjęcie ekranu bieżni z wynikiem – mówi Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run.

  Do 6 września, do godz. 12:00 trwa jeszcze akcja “Pomagam Bardziej”, w ramach której każdy może wpłacić dowolną kwotę na rzecz beneficjentów Poland Business Run. Wystarczy wejść na stronę i przelać datek za pośrednictwem jednej z drużyn zapisanych na bieg. Zespół, który zbierze na rzecz potrzebujących największą kwotę, otrzyma Żółte Koszulki Lidera. Do tej pory udało się w ten sposób zebrać prawie 40 tys. złotych.