wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

fot. www.wrobis.com.pl

Reklama

O sprzedaży Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego Nr 2 „Wrobis”, Mostostal poinformował dziś na swojej stronie internetowej.

98 proc. akcji nabył Wojciech Dubanowski za 5 tys. zł brutto. Pakiet obejmuje 217 263 akcji na okaziciela serii A oraz 154 271 akcji imiennych Wrobisu.

Wieloletni prezes i jeden z właścicieli Wrobisu Tadeusz Chodorowski, nie chciał komentować decyzji głownego udziałowca, firmy Mostostal. Tu przeczytasz wywiad z prezesem Chodorowskim. Dziś została również wyłączona strona internetowa spółki.

Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Nr 2 Wrobis S.A. powstało w 1948 r. Funkcjonuje w branży budownictwa przemysłowego, kubaturowego, mieszkaniowego oraz inżynieryjnego i drogowego. Firma działa zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. We Wrocławiu wybudowała m.in. gmach Telewizji Polskiej, wrocławski Dolmed czy dawne zakłady Polar. W ostatnich latach Wrobis był najpierw w konsorcjum, które wygrało przetarg na budowę Stadionu Wrocław, a następnie po zmianie głównego wykonawcy jednym z podwykonawców budujących Stadion. Wybudował Centrum Naukowo-Badawcze Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej i postawił kilka inwestycji znanych wrocławskich deweloperów. To jedna z największych wrocławskich firm budowlanych. W 1998 r. spółka została przejęta przez Mostostal Warszawa S.A., który nabył 98,05 proc. udziałów firmy.

W listopadzie 2013 roku Wrobis złożył w sądzie wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu z wierzycielami. Tydzień temu Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu, VIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych przystał na to rozwiązanie. Krótko po decyzji sądu, Mostostal zdecydował się sprzedać mocno zadłużoną spółkę.

Maciej Nowaczyk, jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl