wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Nowość dla przedsiębiorców. Wrocławski Park Technologiczny uruchomił Strefę Informacji Biznesowej WPT

Wrocławski Park Technologiczny otworzył Strefę Informacji Biznesowej WPT. Jej celem jest udzielanie realnego, fachowego wsparcia dolnośląskim przedsiębiorcom, którzy dostaną bezpłatną pomoc od specjalistów WPT oraz kilkudziesięciu urzędów i instytucji z otoczenia biznesu w formie konsultacji, szkoleń itp. Zobacz, jak możesz skorzystać!

Reklama

Nowa Strefa Informacji Biznesowej WPT to miejsce, w którym eksperci różnych urzędów i instytucji z całej Polski oraz specjaliści WPT będą spotykali się z przedsiębiorcami i osobami planującymi założenie firmy, po to aby – bezpłatnie – udzielić im kompetentnej i fachowej pomocy w rozwoju lub starcie biznesu.

Kto i w czym pomoże firmom w nowej strefie WPT?

W nowej strefie WPT na przedsiębiorców czekają pracownicy m.in.

 • Urzędu Miejskiego Wrocławia,
 • Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego,
 • Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej,
 • Państwowej Akademii Nauk,
 • Politechniki Wrocławskiej,
 • Narodowego Centrum Badań i Rozwoju,
 • Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości,
 • Urzędu Patentowego RP,
 • Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich,
 • Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Te i inne instytucje przekażą merytoryczną wiedzę i praktyczne informacje na przykład o pozyskiwaniu funduszy europejskich, zatrudnianiu pracowników, rozwoju kompetencji zatrudnionej kadry, pomocy publicznej, przygotowaniach do rozmów z inwestorami, o pożyczkach, kredytach, gwarancjach bankowych, ochronie własności intelektualnej.

Czasami przedsiębiorcy nie do końca potrafią zarządzać wiedzą i informacją, której w dzisiejszych czasach bywa przesyt, dlatego zasadne jest działanie podmiotów, które im w tym pomogą. My udzielimy wsparcia na przykład na temat patentów lub znaków towarowych.
Piotr Zakrzewski, zastępca prezesa Urzędu Patentowego RP

Najlepiej porozmawiać osobiście w budynku Alfa WPT

Strefa Informacji Biznesowej WPT, otworzona 25 października 2022 roku, znajduje się na parterze budynku Alfa Wrocławskiego Parku Przemysłowego pod adresem ul. Klecińska 123.

Na konsultacje przedsiębiorcy mogą się zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej parku. Można skonsultować się online, ale prezes Maciej Potocki zaprasza na spotkania na miejscu.

Przedsiębiorcy nie zawsze zdają sobie sprawę, na jak szerokie i na jakie konkretnie wsparcie mogą liczyć ze strony funduszy inwestycyjnych, samorządów, administracji państwowej. Doszliśmy do wniosku, że damy im jak najszybsze i jak najlepsze informacje o wsparciu, aby razem uzyskać korzyści dla polskiego biznesu, który mierzy się z dużymi, często nietypowymi, wyzwaniami. My jesteśmy w stanie skutecznie rozwiązać prawie każdy ich dylemat. Zapraszamy do korzystania z możliwości, jakie oferujemy. Bardzo cieszymy się, że Wrocław znów zaczyna coś nietypowego, niekonwencjonalnego.
Maciej Potocki, prezes WPT

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl